Elton John gözyaşları içinde sahneyi terk etti

Yaşayan müzik efsanesi Elton John, Yeni Zelanda'daki konserini hastalığı nedeniyle yarıda kesti. Sahneyi gözyaşları içinde terk etti. Herkes hastalığı ne diye merak etti.

16 Şubat pazar akşamı sahne alan Elton John, şarkı söyleyemez hale gelmesinin ardından sahneyi göz yaşları içinde terk etti.. Elton John, emekli olmadan önceki son turnesi kapsamında Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde sahne aldı.


Elton John, kendisine ‘atipik zatürre’ olarak bilinen bir iltihap teşhisi koyulduğunu söyledi.

Sesi konsere devam etmesine izin vermeyen 72 yaşındaki sanatçı, seyircilerden özür dileyerek ağlamaya başladı. Sanatçı görevliler yardımıyla sahneden indirildi.

Sanatçı, yarım kalan konserin ardından Instagram hesabından “Kalbimden gelerek çaldım ve söyledim, ta ki sesim artık şarkı söyleyemez hale gelene kadar. Hayal kırıklığına uğradım. Özür dilerim” açıklamasını yaptı.

Elton, konserin başında kendisine solunum yolunda gerçekleşen ve “atipik zatürre” ismiyle bilinen bir iltihap teşhisi konulduğunu duyurmuştu.
Yarım kalan konserin ardından sanatçı şöyle yazdı:

“Bu gece Auckland’taki konsere katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bugünün erken saatlerinde atipik zatürre tanısı kondu yine de size mümkün olabilecek en iyi gösteriyi sunmaya kararlıydım. (…)


Kalbimden gelerek çaldım ve söyledim, ta ki sesim artık şarkı söyleyemez hale gelinceye kadar. Hayal kırıklığına uğradım, derinden üzüldüm ve özür dilerim. Elimden gelen her şeyi yaptım. Olağanüstü desteğiniz ve bu geceki performansım sırasında bana gösterdiğiniz sevgi için size çok teşekkür ederim. Son derece minnettarım. Sevgiler, Elton xx.”

Auckland’taki konser, sanatçının emekli olmadan önceki son turnesi “300-date Farewell Yellow Brick Road”un bir ayağıydı.

Elton John: Uncensored adlı yeni bir belgeselde şarkıcı, prostat kanseri nedeniyle gerçekleştiren ameliyat sonrasında ciddi bir enfeksiyon kaptığını, “mortu çekmeye 24 saat” kadar yakın hissettiğini açıklamıştı ve “nasıl yürüneceğini yeniden öğrenmek zorunda kalacak kadar” kadar hasta olduğunu söylemişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı