Elon Musk’ın şirketi SpaceX’e ait uzay aracı infilak etti!

Yaptığı uzay projeleri ile son yıllarda dünya gündeminden düşmeyen Elon Musk’ın şirketi SpaceX şirketinden kötü haber var. Şirketin uzay aracı Starship SN11 test aşamasında inişe geçtiğinde infilak ederek patladı.
Takip et
Elon Musk’ın şirketi SpaceX’e ait uzay aracı infilak etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Teksas eyaletinin Cameron şehrindeki Boca Chica bölgesinde yer verilen SpaceX tesisinde düzenlenen ve canlı olarak yayınlanan test esnasında SN11, başarılı bir fırlatmanın sonrasında inişe geçtiği esnada büyük bir gürültüyle infilak etti. SpaceX tarafından yayınlanan testin ortasında gerçekleşen patlama ile ilgili şirket yetkilileri, oldukça az bir açıklama yapmasının sonrasında canlı yayını yarıda kesti.

“İNİŞTE GEREKLİ BASINCA ULAŞAMADI”

Patlamanın hemen sonrasında Musk sosyal medya hesabı üstünden yaptığı açıklamada, “Yüksek imalat oranı birçok problemi çözebilir. En azından krater doğru yerde. Görünüşe göre 2. motor yükselme hakkında problemler yaşadı ve iniş esnasında çalışma odası lüzumlu basınca ulaşamadı, fakat teorik olarak buna gerek yoktu. İniş yanması başladıktan kısa bir müddet sonra mühim bir şey oldu. Günün ilerleyen saatlerinde ayrıntıları incelememizin sonrasında ne olduğunu öğrenebiliriz” şeklinde konuştu. Starship’in patlamasının sonrasında etrafa saçılan parçalar ise anbean kameralara yansıdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.