Elon Musk’ın serveti eriyor! En zenginler listesinde geriledi

Bitcoin yatırımları ile sürekli gündeme gelen Elon Musk'ın dünyanın en zenginleri arasında geriye doğru ilerlediği görüldü. Musk'ın servetinin yüzde 24 oranında azaldığı öğrenildi.
Takip et
Elon Musk’ın serveti eriyor! En zenginler listesinde geriledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dönemde kripto para birimleri Bitcoin ve Dogecoin’i dilinden düşürmeyen Elon Musk, dünyanın en zengin ikinci insanı olma unvanını da kaybetti.

SERVETİ OCAK AYINDAN BERİ YÜZDE 24 AZALDI

Kripto para birimi Bitcoin hakkında Twitter’da paylaştığı mesajlarla para biriminin değer kaybetmesine ön ayak olan Musk’ın servetinin Ocak ayında zirveyi gördüğünü yazan Bloomberg, Musk’ın servetinin o zamandan beri ortalama yüzde 24 azaldığını aktardı.

ARNAULT MUSK’IN SERVETİNİ GERİDE BIRAKTI

Dünyanın en büyük lüks tüketim markası LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’ın Musk’ın servetini geride bıraktığı açıklanırken, Musk’ın şirketi Tesla’nın hisselerinin yüzde 2.2 düşmesinin bunda etkisi olduğu söylendi.

OCAK AYINDA TAVAN YAPMIŞTI

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde Mart ayında zirvelerde seyreden Musk’ın servetinin Ocak ayından beri düşüş trendinde olduğu söylenirken şu anki servetinin ortalama 160.6 milyar dolar olduğu duyuruldu.

Geçen hafta müşterilerinin Tesla’dan araç alırken Bitcoin kullanmalarını askıya aldıklarını duyuran ve Bitcoin’in doğaya zarar verdiğini belirterek bu para biriminin değerinin düşmesinin yolunu açan 49 yaşındaki Musk, Ocak ayında Tesla hisselerinin yüzde 750’lere varan biçimde artmasıyla dünyanın en zengin ismi olmuştu. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın serveti bu sene 9.1 milyar dolar eridi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.