adplus-dvertising

Elon Musk’ın hisse anketi Tesla’nın değerini 200 milyar dolar düşürdü!

Elon Musk’ın pazar günü yaptığı “Tesla hisselerimin yüzde 10’unu satmalı mıyım?” anketinin sonrasında Tesla Motor’un değeri 200 milyar dolar eridi. Musk’ın kişisel serveti de 50 milyar dolar eridi.
Takip et
Elon Musk’ın hisse anketi Tesla’nın değerini 200 milyar dolar düşürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elon Musk’ın yaptığı anket sonucundan “Sat” çıkmıştı. Bu anketin sonrasında Tesla hisseleri 2 günde yüzde 16 değer kaybetti. Bu düşüşle Tesla değerinden 200 milyar dolar, Elon Musk ise kişisel servetinden 50 milyar dolar kaybetti. Borsa İstanbul’daki firmaların toplam değeri ise 193 milyar dolar!

Ankete kadar Elon Musk’ın elindeki Tesla hisselerinin değeri 210 milyar dolar idi. Bu son 2 gündeki düşüşten sonra serveti 174 milyar dolara geriledi. Tesla’nın piyasa değeri de 1 trilyon 28 milyar dolara geriledi.

Peki Elon Musk hisselerini neden satmak istiyor? Elon Musk, yaptığı anketi vergi borcunu ödemek için yaptığını söylemişti. ABD Başkanı Biden’in teklif ettiği ‘milyarder vergisi’ teklifi hisselerden elde edilen kazançlarda kâr realizasyonu(kârlı satmak) gerçekleşmemiş olsa bile vergi alınmayı öngörüyor. Söz konusu kanunla beraber ABD’de 500’ten fazla milyarderden ek vergi alınması planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.