adplus-dvertising

Elon Musk, Twitter’ı devralma anlaşmasını geçici olarak askıya aldı

Milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasının platformdaki sahte hesaplar hakkında daha çok bilgiye sahip olunana kadar askıya alındığını belirtti.
Takip et
Elon Musk, Twitter’ı devralma anlaşmasını geçici olarak askıya aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD merkezli Tesla firmasının CEO’su ve SpaceX firmasının kurucusu Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı satın alma anlaşmasının, firmanın spam ve sahte kullanıcı hesapları sebebiyle “geçici olarak askıya alındığını” belirtti. Musk, “Spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil ettiği hesaplamasını destekleyen detaylar bekleyen Twitter anlaşması, geçici olarak askıya alındı” şeklinde konuştu.

Twitter ile 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının askıya alındığını yineleyen Musk’ın açıklamasının sonrasında Twitter’ın hisse senetleri yüzde 20’lik bir düşüşle hisse başına ortalama 36 dolara düştü.

1 milyar dolar ödenecek

Twitter, Musk ile anlaşma iptal edilene kadar reklamcıların, “gelecekteki planlar ve stratejilerle alakalı potansiyel belirsizlik” sebebiyle Twitter’da harcama yapmaya devam edip etmeyecekleri de dahil olmak üzere çeşitli risklerle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Öte yandan Twitter ile Musk arasında yapılan anlaşma koşullarına göre, devralma anlaşması devam etmezse taraflar arasında 1 milyar dolarlık bir fesih ücreti ödenmesi de gerekiyor.
Twitter ile satın alma anlaşması yapan Musk, anlaşma gerçekleşirse önceliklerinden birinin sahte hesapları platformdan kaldırmak olacağını belirtmişti. Musk, öte yandan Twitter’ın ifade özgürlüğü için bir platform olmasını ve reklama olan bağımlılığını azaltmasını istediğini ifade ederek, platformun eski ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik yasağını da tersine çevireceğini belirtmişti.

Twitter bu ayın başlarında yaptığı bir incelemede platformundaki sahte hesapların, kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğini belirtmişti. Aynı dosyada Twitter öte yandan 229 milyon kullanıcıya sahip olduğunu söylemişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.