adplus-dvertising

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Anlaşma, Twitter tarafından doğrulandı.
Takip et
Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter için hisse başına 54,20 dolar teklif ederek Twitter’ın hepsine talip olan SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Anlaşma, Twitter tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı. Twitter’ın hepsinin Musk’a ait bir kuruluş tarafından hisse başına 54,20 dolardan satın alınacağı ve satın alma işleminin tamamlanmasının sonrasında Twitter’ın özel bir firma haline geleceği ifade edildi.

Twitter’ı satın alma konusunda varılan anlaşmayı yaptığı basın açıklaması ile duyuran Musk, ”İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” şeklinde konuştu.

Musk, “Öte Yandan ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve bütün insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için firma ve kullanıcı topluluğuyla beraber çalışmayı dört gözle bekliyorum” şeklinde konuştu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal ise, “Twitter’ın bütün dünyayı etkileyen bir maksadı ve alakası var. Ekiplerimizle derinden gurur duyuyoruz ve daha önce hiç olmadığı kadar mühim olan çalışmalardan ilham aldık” şeklinde konuştu.

Twitter’ın Bağımsız Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor yaptığı açıklamada, “Twitter Yönetim Kurulu, Elon’un teklifini değer, kesinlik ve finansmana odaklanarak titiz bir değerlendirme süreci yürüttü. Önerilen işlem mühim bir nakit primi sağlayacak ve bunun Twitter hissedarları için ileriye dönük en iyi yol olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.