adplus-dvertising

Elon Musk, Twitter için düzenleme özelliği getiriyor!

Meşhur milyarder Elon Musk’ın 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın almasın sonrasında gözler sosyal medya platformunda yapılacak değişikliklere çevrildi. Musk, daha önce de hesabından yaptığı anketle duyurduğu üzere hatalı yapılan paylaşımlar için platforma bir “düzenleme” düğmesi ekleyecek.
Takip et
Elon Musk, Twitter için düzenleme özelliği getiriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’li iş insanı Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter‘ı satın alması bütün dünyada geniş yankı buldu. Meydana Gelen gelişmenin sonrasında bu defa Twitter‘da ne gibi değişiklikler olacağı merak konusu oldu.

İLK DEĞİŞİKLİK “DÜZENLEME” BUTONU

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, 44 milyar dolara Twitter‘ın yeni patronu oldu. Musk şimdiden platformda yapacağını değişikliklerin ipucunu verdi. Twitter‘dan önce yüzde 9,2 hisse satın alan Musk, “Düzenleme (edit) butonu istiyor musunuz” diyerek bir anket düzenlemişti.

ÖZELLİK ÜZERİNDE ÇALIŞILDIĞI DUYURULMUŞTU

Kullanıcıların uzunca bir süredir beklediği özellik, tweet’lerde hata olması vaziyetinde silip tekrardan paylaşmak yerine düzenleme olanağı sağlayacak. Twitter da bu özellik üstünde çalışıldığını duyurmuştu. Platformdaki ilk değişiklik bu olabilir.

Elon Musk, Twitter için düzenleme özelliği getiriyor!

ALGORİTMA DEĞİŞİKLİĞİ

Musk’ın geçmişte gündeme getirdiği bir başka nokta da Twitter’ın toplumu şekillendirmekteki rolüyle yani algoritmayla alakalı.

Geçen haftalarda bir TED konferansında konuşan Musk, platformun algoritmasını ‘açık kaynak’ modeline dönüştürmeyi planladığını anlatmıştı. Açık kaynak kodlu algoritmayla kullanıcılar, timeline sayfalarında hangi paylaşımların öncelikli hale geldiğini ve bunları üst sıralarda karşısına çıkaran niteliklerin kodlarını görebilecek.

Musk, bu taktiğin “Bazı tweetlerin, neler olup bittiği bilinmeden gizemli bir şeklide öne çıkarılması ya da geride bırakılması” modelinden daha iyi olduğunu savunuyor. Fakat Musk buna dair detay vermemişti.

Platformun kurucularından olan Jack Dorsey de buna destek vermişti: “Hangi algoritmanın kullanılacağı (ya da kullanılmayacağı) herkese açık olmalı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.