Elon Musk, Tesla Araçlar İçin Bir Yenilik Daha Duyurdu!

Elon Musk, Tesla araçların ekranlarında park halindeyken Netflix ve Youtube’un da çalışabileceğini duyurdu.
Elon Musk, Tesla Araçlar İçin Bir Yenilik Daha Duyurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elon Musk, Tesla’larda bulunan araç içi ekranlara yeni bir özellik daha getiriyor. Tesla araçlar artık gösterge ekranlarından sadece bilgi değil, eğlence de sağlayabilecek. Araç içindekiler, Youtube ve Netflix gibi platformlara bağlanabilecek.

Tesla daha önce sürücülerin ekranlarda oynayabileceği oyunları tanıtmıştı. Haziran ayında yapılan tanıtımda sürücülerin, Fallout Shelter adlı oyunun yanı sıra klasik atari oyunlarının da oynayabileceklerini duyurulmuştu.  Oyunların sadece araç park halindeyken çalışacağı ve sürücülerin direksiyonu kumanda olarak kullanabileceği de biliniyor. Şimdi ise Elon Musk, sürücüsüz araç modundayken yolculuk anında video izlenebileceğini belirtti. Musk, yeni özelliğin ne zaman araçlara ekleneceğine dair bir zaman açıklamadı.

“OTOMATİK SÜRÜŞ MODUNDA ÇALIŞMAMALI”

Uzmanlara göre, Tesla araçlarda oyun oynanabilmesinin ya da video izlenebilmesinin birçok avantajı elbette var. Uzun yolculuklarda yolcular bir şeyler izleyebilir ya da oyun oynayabilirler. Gün içerisinde park halindeki araçla çok vakit geçiren insanlar için de oldukça faydalı bir özellik olur. Fakat uzmanlar, otomatik sürüş modundayken sürücülerin uygulamaların içerisine dalıp gidebileceklerini düşünüyor. Uzmanlara göre, bir araç sürücüsüz modda giderken ne olursa olsun direksiyonun arkasında duran ve dikkatini yola veren bir şoför olmalı. Otomatik sürüş teknolojisi ne kadar gelişirse gelişsin tam anlamıyla sorunsuz hale hiçbir zaman gelemeyecek. Bu da Tesla’ya, “Netflix ve Youtube gibi uygulamalar otomatik sürüş modunda çalışmamalı” şeklinde eleştiriler yöneltiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.