adplus-dvertising

Elon Musk: Suikaste uğrayabilirim

6 Aralık 2022, 08:54 tarihinde eklendi
Twıtter’ı satın alan iş insanı Elon Musk, yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor. Twitter’daki bir sohbet odasında konuşan Musk, ‘suikasta’ uğrayabileceğini ileri sürdü.
Takip et
Elon Musk: Suikaste uğrayabilirim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Twitter Spaces’ta iki saatlik bir Soru-Cevap etkinliğine katılan Elon Musk, son günlerde suikasta kurban gitme ihtimali olduğunu söyleyerek “Ancak kader bana gülümseyecek” dedi. Bu iddia, 2020 başkanlık seçimleri öncesinde ABD Başkanı Joe Biden’ın ekibinin talebi üzerine Biden’ın oğlu Hunter Biden’la ilgili çıkan haberleri sansürlediğine yönelik belgelerin ifşasının ardından geldi.

“SUİKASTE UĞRAYABİLİRİM”

Musk Twitter’da, yaptığı konuşmada eski ABD Başkanı John F. Kennedy suikastını anımsatarak, “Asla açık havada araba ile geçit töreni yapmayacağım, izin verin bu şekilde ifade edeyim” dedi. Ardından ölüm riskin altında olduğunu söyleyen Musk sözlerine şöyle devam etti: “Açıkçası başıma kötü bir şey gelme, hatta vurulma riski oldukça önemli… İstersen birini öldürmek o kadar da zor değil, o yüzden umarım öldürmezler ve kader benim yüzüme güler… bu konuda kesinlikle bazı riskler var.”

“AMACIM HER ŞEYİ AÇIĞA ÇIKARMAK”

Musk ardından, Trump kampanya çalışanları ve Kongre üyeleri de dahil olmak üzere Washington dışındaki siyasi sınıftan gelen çeşitli tepkileri ayrıntılarıyla anlattı. Musk, Hunter Biden olayının amacının “her şeyi açıklığa kavuşturmak” olduğunu söyledi. Kendisine “ifade özgürlüğü mutlakçısı” diyen Musk, “başka birine gerçekten zarar vermediğiniz sürece, o zaman istediğinizi söylemenize izin verilmesi gerektiğini” söyledi. Tiwtter’ın artık siyasi bir platform olmayacağının sinyallerini veren Musk, “Açıkçası, Twitter Demokratik Ulusal Komite’nin bir kolu gibi davranıyordu, bu saçmaydı. Twitter, önemli bir seçimde muhalif sesleri kapatıp seçenek sunuyorsa, bu seçim müdahalesinin tanımıdır” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Musk, Twitter eski yönetimi ile Demokratlar arasındaki sansür yazışmalarını Matt Taibbi adlı Twitter kullanıcısı üzerinden ifşa etti. Taibbi, 2020 başkanlık yarışında hem Demokrat hem de Cumhuriyetçilerin bazı linklerin kaldırılması için taleplerde bulunduğunu ancak olumlu karşılananların daha çok Demokratlar olduğunu yazdı.

14 Ekim 2020’de Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkında New York Post gazetesinde çıkan ifşa dosyalarına ilişkin Haber linklerini kaldırdığı, “güvenli değil” uyarısı eklediğini kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.