adplus-dvertising

Elon Musk hisse satışından kazandığı parayı Bitcoin’e yatırmadı!

Uzun süredir ellerinde Bitcoin tutan yatırımcıların, mayıs ayından bu yana ilk defa net pozisyonlarını azalttıkları söylendi. Bitcoin rekor seviyeden gelen satışlarla yaşadığı sert geri çekilmenin sonrasında bugün 65 bin dolar sınırında bulunuyor.
Takip et
Elon Musk hisse satışından kazandığı parayı Bitcoin’e yatırmadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Glassnode ve Findstrat Digital Asset Research tarafından hazırlanan rapora göre, uzun süredir ellerinde Bitcoin tutan yatırımcılar, Mayıs ayından bu yana ilk defa net pozisyonlarını azaltıyorlar.

Rapora göre, uzun süreli Bitcoin yatırımcıları geçtiğimiz 7 günde 77 bin 778 Bitcoin satışı yaptılar ve 61 doların üstünde fiyat ile yaptıkları bu satıştan 4,7 milyar dolar elde ettiler.

Fundstrat analistleri Sean Farrell ve Will McEvoy yaptıkları değerlendirmede, “Kısa vadeyi yatırımcılar piyasaya dönüyorlar ve uzun süreli yatırımcıların satış yapmak için ihtiyaç duydukları likiditeyi sağlıyorlar” ifadelerini kullandılar.

Bitcoin fiyatı 68 bin 990 doların üstünde gelen satışlarla yaşadığı sert geri çekilmenin sonrasında bugün 64 bin 912 dolardan işlem görüyor.

ETHEREUM ZİRVEYE YAKIN

Kripto para piyasasının en yüksek hacimli ikinci para birimi olan Ethereum ise zirveye yakın seyrini sürdürüyor. Ethereum son 24 saatte yüzde 2.2, son bir haftada ise yüzde 5 değer kazanarak 4 bin 700 doların üstünde bulunuyor.

ELON MUSK DA İŞE YARAMADI

Milyarder iş adamı Elon Musk, Tesla’da bulunan hisselerinden bir kısmını sattı. 1.1 milyar dolarlık satış yapan Elon Musk’ın, hisselerden gelen parayla kripto para alımına gitmediği anlaşıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.