adplus-dvertising

Elon Musk, Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldırıyor!

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecinin tamamlanmasının sonrasında Donald Trump yasağını kaldıracağını açıkladı. Elon Musk yasağı “budalalık” diyerek nitelendirdi.
Takip et
Elon Musk, Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldırıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter’ı satın alma işlemlerinin neticelenmesi vaziyetinde ABD’nin eski başkanı Donald Trump’a yönelik yasağı kaldıracağını belirtti. Financial Times’ın ev sahipliği yaptığı “Arabanın Geleceği” isimli etkinliğe görüntülü bağlantı yoluyla katılan Musk, Trump’a uygulanan kalıcı Twitter yasağı “ahlaken kötü bir karar” ve “aşırıya kaçan budalalık” olarak nitelendirdi.

Yasağın eski başkanın sesini kısamadığını, daha ziyade görüşlerinin sağ siyasete yakın kişiler arasında daha geniş yankı bulmasına yol açtığını söyleyen Musk, Twitter hesaplarının kalıcı olarak kapatılmasının çok nadir bir vaziyet olması ve yalnızca dolandırıcılar ya da otomatik bot hesaplara karşı uygulanması gerektiğini belirtti.

Twitter hesabını kapatmıştı

Twitter, Trump’ın hesabını geçen sene 6 Ocak’ta ABD Kongresine gerçekleştirilen baskının sonrasında “şiddete kışkırtma” gerekçesiyle kapatmıştı. Trump, geçen ay Fox News televizyon kanalına yaptığı açıklamada, hesabının tekrardan açılması vaziyetinde bile Twitter’a geri dönme niyetinin bulunmadığını belirtmişti. Kendi kurduğu Truth Social isimli sosyal medya kanalına odaklanacağını söyleyen Trump, o dönem Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağına yönelik haberlerle alakalı olarak da “Umarım Elon Twitter’ı satın alır. Çünkü Twitter’ı geliştirecektir ve iyi bir adamdır. Ama ben Truth’da kalacağım” demişti.

Kendisini “katı bir düşünce özgürlüğü taraftarı” olarak tanımlayan Musk, geçen ay Twitter’ı satın almak üzere 44 milyar dolarlık anlaşmaya imza atmıştı. Satın alma haberi bazı kesimlerde, düşünce özgürlüğü ismine sosyal medyada nefret ve yalan haberlerin yayılmasına ortam oluşturulacağı endişelerine yol açmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.