Elon Musk, Dogecoin düşüşünü engelleyemedi!

Dogecoin açıklamalarıyla kripto para birimini uçuşa geçiren Elon Musk'ın hamlesi kısa sürdü. Yükselişini sürdürmesi beklenen Dogecoin düşüşe geçerek ibresini aşağı doğru çevirdi.
Takip et
Elon Musk, Dogecoin düşüşünü engelleyemedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NBC’de yayınlanan ‘Saturday Night Live’a misafir olan Tesla’nın meşhur iş insanı Elon Musk, bu defa Dogecoin konusunda bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

KENDİNİ ‘DOGEFATHER’ İLAN ETMİŞTİ

Kendini hem öncesinde hem de şov esnasında “Dogefather” ilan eden Elon Musk’ın şova katılmasından önce 73 sentin üstüne çıkarak rekor kıran Dogecoin’de beklenen 1 dolarlık seviyesi gelmedi. Şovun sonrasında yüzde 29 düşüş yaşan Dogecoin 51 cent seviyelerini test etti.

Dogecoin şu anda 0,556537 dolar seviyesinde seyrediyor. Hala dördüncü esnada olan kripto para biriminin piyasa değeri hakimiyeti yüzde 2,89 seviyesinde. Doge son 24 saatte uçurum bir fark yaşadı ve en düşük 0,51 dolar, en yüksek ise 0,72 dolar seviyesini gördü.

Esasında, Dogecoin’in fiyatı Musk yayındayken düşmeye başladı. Program sona erdiğinde ortalama 0,56 doları gördü. Ek olarak, ticaret uygulaması Robin Hood, Musk şovdayken kripto para birimi hakkında alım satım problemleri yaşadı, fakat problemler hızla çözüldü.

Elon Musk, Dogecoin düşüşünü engelleyemedi!

Musk, Saturday Night Live’da Dogecoin dahil kripto para birimlerini açıklamak için ‘finans uzmanı Lloyd Ostertag’ karakterinde yer aldı.

YATIRIMCILAR UMDUĞUNU BULAMADI

Musk’ın şova katılacağını duyan yatırımcılarda heyecan yükselmiş, programı izlemek için partiler düzenlenmişti. Fakat ‘Dogefather’ın bu defa sözleri istenen etkiyi yaratamadı.

İddialardan biri Musk’ın Tesla Motor’unun tekrardan Dogecoin almaya başlaması yönündeyken, birtakım iddialarsa yayın öncesinde büyük satışların yapıldığı yönündeydi.

Musk’ın piyasanın en büyük dördüncü kripto parası haline getirdiği Dogecoin’de yükselişi Mark Cuban, Snoop Dogg ve Yine Simmons gibi ünlüler de desteklemişti.

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ DOGECOIN

Musk SNL’la alakalı şovun başlangıcında “Saturday Night Live’a ev sahipliği yapmak bir onur” ifadesinde bulundu. Şova annesi Maye Musk da eşlik ederken, Dogecoin şakalaşması meydana geldi. Yatırımcılar Musk’tan Dogecoin’e yukarı yönlü ivme kazandıracak açıklamalar beklerken umduklarını bulamadı.

Musk’ın annesi Maye Musk şov esnasında Anneler Günü hediyesi konusunda Dogecoin değildir umarım ifadelerinde bulundu. Musk da esprili bir biçimde Dogecoin olduğunu ifade etti.

WALL STREET DÜŞÜŞÜ BEKLEMİYORDU

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya , “Dogefather olarak da bilinen Musk, şüphesiz ki günlerce viral hale gelecek ve takipçi ordusunu Dogecoin’i aya göndermeye daha da motive edecek kripto para birimleri ile ilgili bir taslağa sahip olacak” demişti.

Şovun yayınlandığı esnada Dogecoin hayranları Twitter’da kitlesel olarak gün yüzüne çıktı ve YouTube’daki canlı yayınlar , SNL’yi izlemeye ve aynı zamanda Dogecoin’in hareketlerini izlemeye adamıştı.

2 GİRİŞİMCİ TARAFINDAN ORTAYA ÇIKMIŞTI

2013 senesinde girişimci Jackson Palmer ve yazılımcı Billy Markus’un projesi olarak piyasaya sunulan Dogecoin bugün birçok firmadan daha kuvvetli vaziyete geldi. Kripto para biriminin üzerinde yer verilen Dogecoin köpeği ise Japonya’nın Sakuro kentinde yaşayan anaokulu öğretmeni Atsuko Sato, köpeği Kabosu’nun 2010 senesinde fenomen haline gelen köpeğinin fotoğrafı.

BİRÇOK ŞİRKETTEN DOGECOIN İLGİSİ

1 Nisan 2019 Dünya Şaka Günü’nde Dogecoin’in Twitter hesabından açılan ankette CEO seçimi yapıldı. CEO adayları olarak Vitalik Buterin, Charlie Lee, Elon Musk ve Marshall Hayner bulunuyordu. Elon Musk yüzde 54.4 oyla CEO seçildi ve Musk bir günlüğüne Twitter’daki bilgilerine “Dogecoin CEO’su” unvanını eklemiş, ertesi gün bu değişikliği kaldırmıştı.

Öte Yandan Musk attığı tweette “Dogecoin en sevdiğim kripto para birimi olabilir. Bu oldukça havalı” yazmıştı. Doge Coin ilk yükselişini Elon Musk’ın tweetiyle yaşamış ardından yükselişine devam etmişti. Kripto para Elon Musk’ın bu defa 10 Nisan’da attığı “Çok yakında Ay’a gidiyor” paylaşımı ile yükseldiği ifade ediliyor. Öte yandan ABD merkezli Kronos’un da 12 Nisan’da 600 milyon tane Dogecoin alması ve sonrasında AirDOGE adlı hava temizleme cihazı üreteceklerini belirtmesi de Doge Coin’in hareketlenmesine etki etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.