Elon Musk Cybertruck Tanıtımı Yaptı! Camları İlk Denemede Kırıldı

Tesla CEO'su Elon Musk, Cybertruck isimli aracı tanıttı. Ancak kırılmaz olarak tanıtılan camlar ilk denemede kırılınca salondan kahkaha sesleri yükseldi.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’nin Los Angeles şehrinde yaptığı bir etkinlikte, ABD’nin en favori aracının elektrikli türü olması için  tasarlanan ‘Cybertruck’ isimli elektrikli pikap kamyonunun tanıtımını yaptı. Aracın zırhlı camı ile övünen Musk, ilk denemede ise şaşkına döndü.


İKİ CAMI DA KIRILDI

Musk, aracın özelliklerini saymayı sürdürürken, sıra zırhlı camların ne derecede dayanıklı olduğunu ispatlamaya gelince işler ters gitti. Araca atılan metal toplar, beklenenin tersine iki camı da kırdı.

DURUMU TOPARLAMAYA ÇALIŞTI

İlk camın kırılması ile salonda gülüşmeler olurken, Musk’ın “Belki de çok sertti” dediği duyuldu. Fakat çok da sert atılmayan ikinci top da diğer camı kırdı. Musk da gülerek durumu toparlamak için uğraştı.

TASARIMI İLE DİKKAT ÇEKTİ

Daha önceki denemelerde bu şekilde bir problemle karşılaşmadıklarını iddia eden Musk, durumu düzelteceklerini söyledi. Oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olan aracın satış satış fiyatının 39 bin dolar olduğu duyuruldu. Aracın; 250, 300 ve 500 mil (yaklaşık 805 kilometre) ve üstü olmak üzere üç farklı menzil versiyonu var. Aracın seri üretimi 2021 senesinde başlayacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı