Elon Musk, çocuklar için elektrikli ATV aracı yaptı!

Elektrikli otomobilin mucidi olarak bilinen Elon Musk, şimdide çocuklar için yaptığı elektrikli ATV ile gündemde. Musk'ın elektrikli ATV'lerine Cyberquad for Kids adı verildi. ATV'nin satış fiyatı da belli oldu.
Takip et
Elon Musk, çocuklar için elektrikli ATV aracı yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, elektrikli arabalar konusunda çalışmalar yürütüyor. Firmanın önümüzdeki dönemde daha birçok elektrikli modeli piyasaya sunması bekleniyor. Bu noktada akıllara şirketin elektrikli hafif ticari aracı Cybertruck geliyor.

Tesla, Cybertruck hakkında yeni bir duyuru yapmasa da şuanda ondan esintiler sunan yeni bir ürünü sessiz sedasız ürün gamına ekledi. Bu ürün, çocuklar için tasarlanmış bir ATV olan Cyberquad for Kids.

TESLA CYBERQUAD FOR KIDS’İ PİYASAYA SÜRDÜ

Cyberquad for Kids, Cybertruck’ın tasarımından ilham alarak geliştirilen dört tekerlekli bir ATV olarak göze çarpıyor. Çocuklar için tasarlanan araç, tamamen çelik bir çerçeveye ve yastıklı koltuğa sahip. Modelde LED ışıklar da bulunuyor.

Elon Musk, çocuklar için elektrikli ATV aracı yaptı!

Maksimum hızı 16 kilometre (10mph) olan yeni Cyberquad, pili ile beraber 14 kilometre menzil sunabiliyor. Tesla, aracın 8 yaş ve üzeri herkes için uygun olduğunu aktarıyor. Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen’in Twitter’dan paylaştığı videoda ise yetişkinlerin de Cyberquad for Kids’i kullanabildiği görünüyor.

Elon Musk, çocuklar için elektrikli ATV aracı yaptı!

İŞTE FİYATI

Cyberquad for Kids, Tesla’nın ABD’deki internet sitesinde 1.900 dolardan satışa sunuldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.