Ellerine Silahı Alıp Balkonda Görevlileri Beklediler

Kendilerine ait binaya yapışık olan binanın yıkımı için gelen ekibe tepki gösteren vatandaşlar, silahlanarak balkonda nöbet tuttu.

İstanbul’da bu sabah yıkım gerginliği yaşandı. Bitişikteki binanın yıkılacağını öğrenen vatandaşlar, kendi evlerinin de zarar göreceğini düşünerek yıkım için gelen ekibe tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, eylemlerini bir adım daha öteye taşıyarak ekipleri balkonda ellerinde tüfek ve silahlarla bekledi.

Beylikdüzü’ne bağlı Yakup Mahallesi’nde tehlike arz eden binalardan birinin yıkımına karar verildi. Buraya kadar her şey normal. Ancak mahalleye yıkım ekiplerinin giriş yapması üzerine ortalık bir anda karıştı. Bitişikteki binada oturan vatandaşlar, yıkım esnasında kendi binalarının da zarar göreceğini belirterek duruma tepki gösterdi. Yetkililer de tüm önlemlerin alındığı belirterek öfkeli vatandaşlara kendi binalarının herhangi bir zarar görmeyeceğini anlatmaya çalıştı. Ancak ne yaptılarsa evlerinin zarar göreceğini düşünen vatandaşları ikna edemediler.

SİLAHLANIP BALKONDA BEKLEMEYE BAŞLADILAR

Yaşanan sert tartışmalar neticesinde bazı vatandaşlar ellerine tüfek ve silahlarını alarak balkonda beklemeye başladı. Yıkım ekibine binaya yaklaşmaları durumunda ateş edeceklerini belirten vatandaşlar, belediye başkanını mahallelerine istedi. Öfkeli vatandaşların ellerinde tüfek ve silahları gören görevliler, durumu polise haber verdi. Kısa sürede mahalleye çok sayıda ekip geldi. Alınan geniş güvenlik önlemleri altında yıkım işlemi gerçekleşti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı