Eljif Elmas, Fener’i Paraya Boğup Gitti

Fenerbahçe’nin komik sayılabilecek bir rakamla kadrosuna kattığı Eljif Elmas, 103 milyon TL gibi yüksek bir bedelle Napoli’nin yolunu tuttu.

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla kadrosuna kattığı Eljif Elmas, ortaya koyduğu performansla birçok Avrupa devinin transfer listesine girmişti. Uzun süren görüşmeler neticesinde Napoli ile anlaşan sarı lacivertli ekip, 103 milyon TL gibi önemli bir parayı da kasasına koydu.

Fenerbahçe son yılların en karlı satışlarından birini yaptı. Geçtiğimiz yıllarda 180 bin euro gibi bir rakama alınan Eljif Elmas, bu sezon transferin en gözde isimlerinden biriydi. Birçok takım, genç yıldız adayı için Fenerbahçe’nin kapısını çaldı. Ancak takımlardan gelen teklifler, sarı lacivertlileri tatmin etmedi. Beklemeye koyulan Fenerbahçe, işi ağırdan alarak tekliflerin yükselmesini bekledi. Sonunda tam olarak istediği rakamlar olmasa da Napoli, Fenerbahçeli yöneticilerin kafasındaki rakama en çok yaklaşan takım oldu. Yapılan görüşmeler neticesinde 103 milyona taraflar el sıkıştı. Eljif Elmas, önümüzdeki sezon İtalya’da Napoli formasını terletecek.

GENÇLİK AŞISI İLK MEYVESİNİ VERDİ

Son yıllarda transfer politikasında gençlere yatırım yapmaya başlayan sarı lacivertliler, birçok Avrupa kulübü tarafından uygulanan bu metodun ilk meyveleri toplamaya başladı. Eljif Elmas’tan elde edilen gelirle UEFA kıskacında yer alan Fenerbahçe rahat bir nefes alacak. Ali Koç ve ekibi, bu sezon da birçok genç yıldızı takıma kazandırarak geleceğe ciddi bir yatırım yaptı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı