adplus-dvertising

Elinde Türk Bayrağı Dövmesi Olan Genç Okula Alınmadı

Almanya'da bir Türk genci elinde Türk bayraklı dövme olduğu için okula alınmadı. Öğretmenler dövmeyi bantla kapatmak şartıyla okula girebileceğini söyledi.
Takip et
Elinde Türk Bayrağı Dövmesi Olan Genç Okula Alınmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dortmund kentinde Oğuzhan Öz isimli 16 yaşındaki Türk genci, elinde Türk bayrağı dövmesi olması sebebiyle okula alınmadı. Türk genci elindeki Türk bayraklı dövmeyi kesinlikle silmeyeceğini söylerken, babası da okula dava açacaklarını söyledi.

Elinde Türk Bayrağı Dövmesi Olan Genç Okula Alınmadı

Oğuzhan Öz, elinin üstünde Türk bayrağı dövmesi olması sebebiyle okula alınmadığını, okula yalnızca elindeki Türk bayraklı dövmeyi bantla saklayarak girebildiğini söyleyerek, arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini ve psikolojisinin bozulduğunu kaydetti. Oğuzhan Öz, muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“ELİMDEKİ DÖVMEYİ SİLMEYECEĞİM”

“Babam benim için elime doğum günü hediyesi olarak Türk bayrağı dövmesi yaptırdı. Ben okula giderken bu dövmeyi öğretmenim fark etti. Bana çok kızdı. Elimdeki Türk bayraklı dövmeyi bantla örtü. Çok zoruma gitti. Bana bu dövme ile okula giremezsin dedi. Arkadaşlarım benimle alay ediyor. Psikolojim bozuldu. Bunu aileme söyledim. Annem okula geldi. Öğretmenler anneme de aynısını söyledi. Daha sonra polis çağırdılar. Ben kesinlikle elimdeki Türk bayrağını silmeyeceğim. Kimse beni Türk olduğum için dışlayamaz. Bu şekilde yapmaya hakları yok” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.