Elif Terim’in Babası Halil İbrahim Terim Yürekleri Dağladı

Ceylanpınar’da YPG’nin havanlı saldırında şehit olan 11 yaşındaki Elif Terim’in babası Halil İbrahim Terim, “Devletime binlerce Elifim feda olsun” dedi.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine, YPG/PKK’lı teröristlerin havan mermili ve roketatarlı saldırılarında şehit düşen 11 yaşındaki Elif Terim’in babası Halil İbrahim Terim açıklamalar yaptı.

“BİNLERCE ELİFİM FEDA OLSUN”

A Haber’e açıklamalar yapan Halil İbrahim Terim, yürekleri dağlayan sözler söyledi. Türkiye’nin terörün üstesinden geleceğine inandığını ifade eden Terim, “Devletimizin arkasındayız. Bir değil binlerce Elif’im kurban olsun Türkiye Cumhuriyeti devletine” sözlerini kullandı.

“ŞEHİT VERDİĞİM İÇİN GURURLUYUM”

Baba Halil İbrahim Terim, “İnşallah Türkiye Cumhuriyeti bunların üstesinden gelecektir. Biz buna inanıyoruz. Devletimizin arkasındayız. Bir değil binlerce Elif’im kurban olsun Türkiye Cumhuriyeti devletine. Ben babasıyım üzüntülüyüm içim dolu fakat devletime hiçbir şeyim yok. Bir değil 10 tane şehit veririm devletim için. Hiçbir şey de olmadı Elhamdulillah. Bir şehit verdiğim için devletime gururluyum.” dedi.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

YPG/PKK’lı teröristlerin havan mermili ve roketatarlı saldırılarında yaralanan ve sevk edildiği Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen müdahaleye karşın kurtarılamayan 11 yaşındaki Elif Terim’in Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin yapıldığı Semerkand Camii’ne götürüldü.

Törene şehidin hamile olan annesi Şaha, babası Halil İbrahim ve akrabalarının haricinde İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Aile, Çalışma ve Sosyal HizmetIer Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi ile kurum amirleri ve askeri görevliler katıldı.

Saygı duruşu yapılmasının sonrasında şehidin öz geçmişi okundu, dua edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı