Elektronik Sigarada İkinci Ölüm

ABD’de de elektronik sigaradan rahatsızlanan ve yaşamını kaybedenlerin sayısı artıyor. 200’e yakın vakanın elektronik sigaralardan hastanelik olduğu bilinirken, elektronik sigaradan hayatını kaybedenlerin sayısı ikiye çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son dönemlerde yaşanan elektronik sigaradan kaynaklı rahatsızlıkların sayısında artış yaşanmaya başladı. Elektronik sigaraların sıvısında bulunduğu tespit edilen ve esrarın etken maddesi olan bu maddenin rahatsızlıklara ve ölümlere sebep olduğu düşünülüyor. Ayrıca esrarın yağında bulunan ve yine hastalıkların kaynağı olabilecek bir madde olarak gösterilen ve E vitamininden elde edilen asetat maddesinin de incelendiği belirtildi.

ABD’nin Oregon eyaletinde yaşanan ikinci ölümün geçtiğimiz ay Illinois eyaletinde yaşanan ölümle benzerlik gösterdiği ve ölen kişilerin vücudunda THC maddesine rastlandığı açıklandı.

200’E YAKIN VAKAYA RASTLANDI

Yetkililerden yapılan açıklamalara göre, elektronik sigara kullanımı sebebiyle rahatsızlanarak hastaneye gelen ve tedavi altında olan kişilerin sayısının 200’e yaklaştığı ve bu kişilerde öksürük, halsizlik, ishal, nefes darlığı, yorgunluk ve kusma gibi belirtilerin görüldüğü açıklandı.

Hastaneye gelen vakalar gözlemlendiğinde elektronik sigaradan rahatsızlanan kişilerde bulaşıcı nitelikte bir hastalık tespit edilmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı