Elektronik Sigara Kullananlar Hastanelere Akın Ediyor!

ABD’de elektronik sigara kullanan birçok kişi kesik kesik nefes alma, bitkinlik, göğüs ağrısı ve kusma şikayetiyle hastanelere müracaat etti.

Özellikle sigaraya yapılan zamlar sonrası birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanan elektronik sigaralarla ilgili son dönemlerde şikayetler artmaya başladı.

AKCİĞER PROBLEMİ YAŞIYORLAR

ABD’de son bir ayda, en az 6 eyalette çoğunluğu genç yetişkinlerden oluşan 50 kişinin akciğer problemleri nedeniyle hastanelere müracaat ettiği bildirildi. Bu hastaların tek ortak noktasının elektronik sigara kullanmaları olduğunu belirten sağlık yetkilileri, nefes alma güçlüğünden e-sigara ve ürünlerini sorumlu tutuyor.

İNCELEMEYE ALINDILAR

Hastaların şikâyetleri arasında kesik kesik nefes alma, bitkinlik, göğüs ağrısı ve kusma bulunuyor. Doktorlar, hastalığı ‘vücudun yakıcı bir maddenin solunması sırasında verdiği’ tepkiye benzetiyor. ABD’nin Wisconsin eyaletinden sağlık yetkilileri temmuz ayından beri aynı şikâyetlerle gelen 15 vakayla karşılaştıklarını belirtirken New York’ta da 10 vakanın incelemeye alındığı açıklandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı