Elektrikli Tofaş Şahin 2026’da piyasaya çıkıyor!

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çok sevilen araçlarından biri olan Tofaş Şahin, yenilenen elektrikli motoru ile tekrardan piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Yeni nesil Şahin’in 2026 senesinde satışa sunulmak istendiği duyuldu..
Takip et
Elektrikli Tofaş Şahin 2026’da piyasaya çıkıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Anadolu’da sık tercih edilen otomobillerden olan Tofaş Şahin’in, her ne kadar modası geçmiş olsa da gelen son duyumlar kullanıcıları bir hayli heyecanlandırdı.

Elektrikli Tofaş Şahin 2026’da piyasaya çıkıyor!

Ülkemizde 2002’de imalatı duran Şahin’in piyasada en genci 20 yaşında. Vaziyet bu şekilde olunca ömrünü neredeyse tamamlamış olan Şahin için hurdalık yolu göründü. Fakat Şahin tutkunlarını sevindiren bir gelişme meydana geldi.

Şahin Türkiye’de imalatını durdursa da farklı ülkelerde imalata devam etti. Hatırlanacağı gibi Tofaş sonunda Etiyopya ve Mısır imalat hattına girmişti.

Elektrikli Tofaş Şahin 2026’da piyasaya çıkıyor!

Geçtiğimiz senenin son çeyreğinde Etiyopya yeni nesil Şahin için ciddi adımlar atmıştı. Ancak teknik sebeplerden ötürü bu adımlar yarım kaldı. Yetkililer Şahin’in ikili şase yapısının güvenlik açığı yarattığı nedeniyle bu arabası yenilemekten vazgeçtiler.

Tamamen yenilenmiş, yekpare bir şase yapısı problemi çözecekti. Yekpare şase tasarımı bazı yenilikçi fikirleri de beraberinde getirdi.

Son dönemde elektirikli yakıtlara geçiş söz kousuyken bu geçişi fırsata çevirmek isteyen yetkililer yeni nesil Şahin’in elektrikli motorla gelmesi kararını aldı.

Elektrikli motor seçeneğiyle satışa çıkacak olan yeni nesil Şahin için harekete geçildi. Yetkililer dış tasarımının nasıl olacağı konusunda fikirler geliştirirken, daha önce yapılan açıklamada klasik tasarımın korunacağı öne sürülmüştü.

Elektrikli Tofaş Şahin 2026’da piyasaya çıkıyor!

Şimdilerde ise eski tasarımla, daha modern bir tasarımın birleştirileceği konuşuluyor.

Yetkililer tasarım ve dizayn aşamasından sonra mevcut fabrikalardan birinin elektrikli Tofaş Şahin için modernize edileceğini de söylüyorlar. Böylece yeni nesil Şahin’in bu fabrikalardan birinde imalat bandına gireceği öngörülüyor.

Esas mühim olan ise arabanın 2026 senesinde satışa sunulmak istenmesi.

Şuanlık bu bilgiler iddia olarak konuşulsa da, somut adımlar atılmaya başlandığında, resmi açıklamalar da gecikmeden yapılacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.