adplus-dvertising

Elektrik tellerine çarpan kuş yangına sebep oldu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir kuşun elektrik tellerine çarpması neticesi çıkan kıvılcımlar yangına sebep oldu. Mezarlığın yanındaki merada bulunan kuru ot ve çalılıkların tutuşması nedeniyle gökyüzünü kara dumanlarla kaplandı. İtfaiye ekipleri ve köylülerin müdahalesi ile söndürülen yangından geriye sanki kömürleşen kuş kaldı.
Takip et
Elektrik tellerine çarpan kuş yangına sebep oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay Ilıca Mahallesi Makıf mevkii olarak isimlendirilen köy merasında meydana geldi. Trafonun hemen üstündeki elektrik tellerine çarpan kuş nedeniyle çıkan kıvılcımlar kuru otları tutuşturdu. Yangının çıkmasıyla beraber mahalle sakinleri kovalarla su doldurup yangına müdahale ederken, bazı vatandaşların da ellerinde ağaç dallarıyla müdahalede bulunduğu gözlendi. Yangının yaşandığı yerde kuru ot ve dalların yanında tarım makineleri ve kamyon lastiğinin bulunması alevlerin bir anda parlamasına ve gökyüzünün kara dumanlarla kaplanmasına neden oldu.

Elektrik tellerine çarpan kuş yangına sebep oldu

Muhtemel facia engellendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat İtfaiye Birimine bağlı itfaiye ve Orman İşletmesi arazözlerinin gelerek yangının önünü kesmesi sayesinde yangın yolun karşısında bulunan Ilıca Mezarlığına ulaşmadan söndürüldü. Yangının tamamen çam ağaçlarıyla kaplı Ilıca Mezarlığına sıçramaması yangının büyümesini önledi.

Yangının söndürülerek soğutma çalışması yapılmasının sonrasında boş arazide bulunan Remzi Kösten adlı vatandaşa ait tarım aletleri patoz ve ilaç makinesi tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlar, patlama sesiyle beraber ateş sıçradığını, kurumuş ot ve çalıların birden tutuştuğunu anlattı.

Elektrik tellerine çarpan kuş yangına sebep oldu

Trafoya çarpan kuş neden olmuş

Öte yandan, itfaiye görevlileri ve öbür yetkililer tarafından yapılan araştırmalarda, yangının elektrik tellerine kuş çarpması ve çarpma sırasında çıkan kıvılcımlar neticesi yaşandığı söylenirken çarpan kuşun yanarak kömüre dönüştüğü görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.