adplus-dvertising

Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular

Kağıthane’de bir hırsız otoparkından girdiği binanın elektrik kablolarını kesersek çaldı. Binada elektrik kesintisi olması üstüne ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar, elektrik panosunu görünce şoke oldu. Kabloların çalındığının ortaya çıkması üstüne Sadabad Polis Merkezi Amirliği ekipleri, 26 suç kaydı olan ve çeşitli suçlardan aranan hırsızı hurdacıda kıskıvrak yakaladı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, mahkemeye çıkartılan şahıs adli kontrol koşuluyla serbest kaldı.
Takip et
Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay geçtiğimiz hafta Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında Kağıthane Merkez Mahallesi’ndeki bir binada yaşandı. Edinilen bilgiye göre bina yöneticisi Nihat T. ve yardımcısı Muharrem A. saat 16.30 sıralarında apartman sakinlerinden elektrik kesintisi olduğu bilgisini aldı. Kesintinin kaynağını anlamak için otoparktaki elektrik panosunu kontrol etmeye giden yönetici ve yardımcısı gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Panoda bulunan kabloların kopartılıp çalınmış olduğunu gören yönetici, güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Yapılan inceleme neticesinde bir şahsın içeriye girerek binadaki elektrik kablolarını çaldığı belirlendi.

Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular

Elektrik kesilince hırsızlık gün yüzüne çıktı

Bunun üstüne Nihat T. güvenlik kamera görüntüleriyle beraber Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Sadabad Polis Merkezi Amirliğine giderek şikayette bulundu. Şikayet üstüne çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini araştırmaya aldı. Çalışmaları derinleştiren Sadabad Polis Merkezi Amirliği Suç Araştırma ve Soruşturma Büro ekipleri, hırsızın emniyette 23 farklı suçtan kaydı bulunan Burak Çağatay Y. (27) olduğunu belirledi. Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusunu da yapan Kağıthane polisi şahsın, “birden fazla kişi tarafından beraber yağma” suçu ile birçok ilçede hırsızlık suçundan aramadığını tespit etti.

Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular

Kağıthane polisi saatlerce bekleyerek yakaladı

Bunun üstüne sokakta çalışmalara devam eden polis ekipleri, şahsın çaldığı malzemeleri Şişli İzzetpaşa Mahallesi’ndeki bir hurdacıya satabileceği bilgisini aldı. Hurdacının etrafında tedbir alarak beklemeye başlayan Sadabad Polis Merkezi Amirliği Suç Araştırma ve Soruşturma Büro ekipleri, ortalama 4 saat sonra hurdacıya geldiği görülen Burak Çağatay Y.’yi kıskıvrak yakaladı.

Hırsızın üstünden metal yığını çıktı

Gözaltına alınan şahıs emniyete götürüldü. Üst aramasını yapan polis şahsın üstünde ve yanında taşıdığı çantalarda 4 tane musluk, 1 tane pense, şerit metre ve çekiç gibi ağır metallerin bulunmasının yanı sıra modem, steteskop, buhar makinesi, blender, kumanda gibi çeşitli araç ve gereçler ele geçirdi. Emniyette ifadesi alınarak adli işlemleri yapılan Burak Çağatay Y., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol koşuluyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular

“Elektrik kesintisi oldu, bir baktık soyulmuşuz”

Yönetici yardımcısı Muharrem A., “Binamızda elektrik kesintisi oldu. Biz şebeke kaynaklı sandık ama aşağı inip kontrol edince tesisatın, topraklama hattının sökülmüş olduğunu gördük. Hırsız neredeyse 3 saat çalışmış burada. Biz enerji odasına girince fark ettik ki kapaklar falan açık, kablolar yok. O biçimde anladık ki soyulmuşuz. Sonra kamera kayıtlarına baktığımızda her şeyi net biçimde kameradan izledik. Hem bizim binayı hem de karşı binayı soymayı planlamış zaten. Bir oraya giriyor bir bizim buraya giriyor, bizden bunları oradan da bodrumdaki demirleri falan çalmış. Sırtında bir sırt çantası ve yakasında bir kartla rahat bir biçimde hareket ediyor. Kurumsal bir şirketten gelmiş gibi davranıyordu. Çünkü zaman zaman burada internet, elektrik ekipleri çalışma yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Elektrik kesildi sandılar, gerçeği görünce şoke oldular

“Hırsızı olaydan sonra gördüm sohbet ettim”

“Biz görüntüleri izledikten sonra karakola gittik” diyen Muharrem A., “Ben orada da yöneticimiz Nihat beye ‘bu hırsızlar buraya bir daha girmesinler biz karakoldayken’ dedim ve dediğim de başımıza geldi. Karakoldayken karşı binadan aradılar ve tekrar hırsızın geldiğini söylediler. Biz polislere gereken kamera kayıtlarını, bilgileri verdik. Yakalanmış diyerek duyduk çok sevindik. Çünkü kabloların çalındığının ertesi günü ben apartmandan çıktığımda bu çocuğu karşı binanın merdiveninde dururken gördüm ancak görüntüden tanıyamadım. Yani hırsız olduğunu anlamadım. Siz bu binada mı oturuyorsunuz diyerek sorduğumda ‘hayır’ şeklinde konuştu neden duruyorsun o zaman kapıda dediğimde de ‘Ben bu sokağın çocuğuyum’ şeklinde konuştu. Daha sonra bizim sokağın seyyar hurdacısı geçerken onunla sohbet ettik. Binamızın soyulduğunu falan söyledim, o da bize katıldı bizimle sohbet etti. Sonra bu binanın başka bir çıkışı olup olmadığını sordu hurdacı da aşağıda olduğunu belirtti. Daha sonra çocuk kaçtı gitti. Sonra ben yöneticimiz Nihat Bey’e burada bir delikanlı ile konuştuğumu, hırsız olduğundan şüphelendiğimi söyledim. O da videoyu izleyince bu kişinin o hırsız olduğunu fark etti. Ben iyi ki de tanımamışım o an. Genç bir delikanlı neticede beni dövebilirdi de. Biz Kağıthane Sadabad Polis Merkezi Amirliğine gitmiştik. Sağ olsunlar onlar da hemen 3 ekip gönderdiler buraya. Araçlarını da buraya çekip mahallede çalışma yaptılar. Çünkü hırsızın eşkali de belli neticede. O esnada da bizim sokağın başındaki bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan Engin’e kamera görüntülerini gösterip bu kişiyi tanıyıp tanımadığını sordum. O da tanıdığını, bu kişinin Çağatay olduğunu hatta dün onu elinde bir kova kablo ile adliyenin oraya götürdüğünü belirtti” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.