adplus-dvertising

Elektrik çarpıp kalbi durdu, ölümden döndü

Bodrum’da sanayi sitesinde bulunan bir oto yıkamacıda çalışan 17 yaşındaki Yusuf Bozyiğit’e yüksek voltajlı elektrik çarptı. 10 dakika boyunca kalbi duran, başta akciğerleri olmak üzere pek çok iç organında tahribat yaşanan Bozyiğit, İzmir’de gördüğü tedavi neticesi sanki ölümden döndü.
Takip et
Elektrik çarpıp kalbi durdu, ölümden döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

3 senedir yaz aylarında Bodrum’a giden ve çeşitli işlerde çalışan 17 yaşındaki Yusuf Bozyiğit, Bodrum’da sanayi sitesinde bulunan bir oto yıkamacıda yüksek voltajda elektrik akımına kapıldı. Vücudunun büyük bölümünde yanma yaşanan çocuğun 10 dakika boyunca kalbi durdu. 112 Acil Servis ekiplerinin yoğun çabasıyla kalbi tekrardan çalıştırılan Bozyiğit, Bodrum Devlet Hastanesinden İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Akciğerleri başta olmak üzere iç organlarının büyük bir bölümünde hasar yaşanan Yusuf Bozyiğit, önce yoğun bakımda 2 ay boyunca tedavi gördü. Hasta, daha sonra yoğun bakımdan çıkarılarak yanık birimine sevk edildi. Doktorları, Bozyiğit’in ölümden döndüğünü fakat yoğun tedavi ile hayati tehlikesini atlattığını kaydetti.

“Normal yaşamına dönecek”

Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Hüseyin Özkarakaş, “Yusuf’un elektrik çarpması sonrası 10 dakika kalbi duruyor ve sonra tekrar çalıştırılıyor. Hastanemize sevk edildiğinde bütün organlarda bir harabiyet söz konusuydu. Akciğerleri aşağı yukarı hiç çalışmıyordu. 2 ay solunum cihazı ile desteklendi. Hayati tehlikeyi atlattıktan sonra yanık birimine sevk ettik. Akciğerleri düzeldi, organları toparlandı. Vücudunda çok büyük yanık yüzdesi vardı. Kanı neredeyse tamamen yanmıştı, onlar da geriledi. Çok şükür buna vesile olduk. Genel vaziyeti düzeldi. Ufak tefek izler kalacak ama 1-2 aya kadar normal yaşamına dönecek. Fizik tedavisi de yakında bitecek ve taburcu edeceğiz” şeklinde konuştu. Yusuf Bozyiğit ise “Oto yıkamacıda çalışıyordum. Üst katı temizleyecektim. Elektrik kablosunu köşeye çekecektim. Tutunca elektrik çarptı. O andan sonra her şeyi unuttum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.