Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hasta kabulüne başladı!

Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sebebiyle almış olduğu tedbirler kapsamında yüksek riskli kurumlar içerisinde bulunan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Elazığ Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, hasta kabulü ve rutin hizmetlere başladı.
Takip et
Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hasta kabulüne başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konu hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat; “Covid-19 Pandemisi sebebiyle Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda ülke genelinde bazı tedbirler alınmış ve uygulanmaya başlanmıştı. Alınan önlemler kapsamında ülke genelinde hizmet vermekte olan ağız diş sağlığı hizmeti veren kurumlar yüksek riskli birimler olması sebebiyle tedavi işlemleri ve randevular Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen acil durumlar dışında durdurulmuştu. Bu kapsamda hizmet vermekte olan Müdürlüğümüze bağlı Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kontrollü Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Sunumu rehberi doğrultusunda pandemi öncesi hizmetlerine dönerek, MHRS randevu sistemini yeniden açmıştır” dedi.

Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hasta kabulüne başladı!

RANDEVUSUZ HASTA KABULÜ YAPILMAYACAKA

cil durumlar dışında randevusuz hasta kabulünün yapılmayacağını belirten Prof. Dr. Polat, “Bütün hastalarımızı MHRS üzerinden randevu almak suretiyle kontrollü kabul ediyoruz. Hastanemizin poliklinik odaları tek hasta muayene sistemine göre özellikli düzenlenmiştir. Her odada da tek hastanın muayene ve tedavi işlemi yapılmaktadır. Diş üniti ve kullanılan tüm aletlerin sterilizasyonu için muayene süreçleri arasında yeterli süre bırakılarak, hasta alınacaktır. Vatandaşlarımız hem kendi sağlıklarını hem de toplum sağlığını korumak için muayeneye gelirken mutlaka maske takmalarını ve hastane ortamında yeterli mesafeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca hastalarımızı yoğunluk oluşturmamak için randevu saatinde veya 15 dakika öncesinde hastanemizde bulunmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Elazığ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hasta kabulüne başladı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.