adplus-dvertising

Ekvador’da çıkan hapishane kavgasında 43 kişi öldü

Ekvador’da bir hapishanede çıkan kavgada 43 kişi öldü. Kavganın mahkumlar arasında bulunan birbirine düşman iki çetenin mensupları arasında çıktığı bildiriliyor.
Takip et
Ekvador’da çıkan hapishane kavgasında 43 kişi öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Güney Amerika ülkesi Ekvador’un Santa Domingo kentindeki Bellavista hapishanesinde mahkumlar arasında kavga çıktı. Yetkililer meydana gelen kavgada şuana kadar 43 kişinin öldüğünü 13 kişinin yaralandığını açıklarken ölü sayısının daha da artabileceğini bildirdi.

Ekvador Devleti Başsavcılığı, Santa Domingo kentindeki Bellavista hapishanesinde çıkan kavga ile alakalı açıklama yaparak olay neticesi 43 kişinin yaşamını yitirdiğini 13 kişinin yaralandığını açıklayarak, yaralıların vaziyetlerinin ağır olması nedeniyle ölü sayısının daha da artabileceğini söyledi. Ekvador Devleti Başsavcılığı öte yandan olayla alakalı soruşturma başlatıldığını, yaşamını yitiren mahkumların kimlik tespiti ve otopsi çalışmalarının yürütüldüğünü bildirdi.

Ekvador’da çıkan hapishane kavgasında 43 kişi öldü

Ekvador İçişleri Bakanı Patricio Carrillo ise basına verdiği demeçte çıkan kavganın birbirine düşman Los Lobos ve R7 isimli suç çetelerinin mensupları arasında meydana geldiğini belirtirken yaşamını yitiren mahkumların çoğunlukla hücrelerinde ve koridorlarda kesici aletlerle öldürüldüğünü açıkladı. İçişleri Bakanı Patricio Carillo çıkan kavga ardından hapishanede asayişin güvenlik kuvvetleri tarafından tekrar sağlandığını açıklarken bazı mahkumların kargaşadan faydalanarak hapishaneden kaçmaya çalıştığını belirtti.

Ekvador’da çıkan hapishane kavgasında 43 kişi öldü

Kaçmaya çalışan mahkumlardan 112’si güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak tekrar hapishaneye götürülürken 108 mahkumun hala kayıp olduğu bildirildi. Ekvador Silahlı Kuvvetleri ve Ulusal Polisinin kaçan mahkumların yakalanması için Santa Domingo kentindeki Bellavista hapishanesini çevreleyen bütün yolları abluka altına aldığı bildiriliyor.

Ekvador’da son olarak 3 Nisan’da Cuenca kentindeki El Turi hapishanesinde çıkan kavgada 20 kişi ölmüştü. Ülkede 21 Şubat 2021 tarihinden beri meydana gelen 5 ayrı hapishane olaylarında en az 350 kişinin yaşamını yitirdiği söyleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.