Ekrem İmamoğlu’nun İstediği Oldu! İSKİ Yönetimi Görevden Ayrıldı

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Üyeleri ile birlikte, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları, toplu olarak istifa ettiklerini açıkladı. İstifa açıklamasında "Kendi isteğimizle ayrılıyoruz" ifadelerine yer verildi.
Ekrem İmamoğlu’nun İstediği Oldu! İSKİ Yönetimi Görevden Ayrıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekrem İmamoğlu, belediyeye bağlı kuruluşlarda görevlerine devam eden yöneticilere uzun zamandır sesleniyordu. “Kendi kadrolarımızı getirelim, hizmete başlayalım” diyen İmamoğlu’nun istediği oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin yönetici kadrosu hep birlikte istifa ettiklerini açıkladılar.

İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş, yeni yönetime istifalarını sundu.

Yapılan toplu açıklamada, 23 Haziran seçimlerinin ardından geçen sürede, su ve atık su hizmetleriyle ilgili kurumsal bilgi ve tecrübelerin yeni yönetim kadrosuna aktarıldığı duyuruldu.

Yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bu süre zarfında su ve atık su hizmetlerini de titizlikle yürütmeye devam ettik. Ne mutlu bize ki İSKİ; 1994 yılından bu yana küresel ısınma, iklim değişikliği gibi olumsuz senaryoların daima hesap edildiği bir planlama sayesinde, İstanbul’da temiz suyun güvencesi olmuştur. Gerçekleştirilen yatırımlarla ‘en kurak yıllar’ da dahil olmak üzere kesintisiz bir şekilde dünya standartlarında sağlıklı ve kaliteli içme suyu İstanbullulara ulaştırılmaktadır. Önümüzdeki 50 yılın su ihtiyacı da planlanmıştır. İSKİ bugün iddialı ve istikrarlı yatırımları sayesinde dünyanın en büyük su kurumlarından biridir. İstanbul’u suya kavuşturmakla başlayan bu başarı hikayesi; hepimizin, bütün İstanbulluların övüncüdür. İstanbul’un denizleri, dereleri, su kaynakları ve Haliç atık su kirliliğinden korunmuş, sağlıklı bir çevre oluşturulmuştur. Atık su arıtma oranı yüzde 99 seviyesine yükseltilmiştir.

“KENDİ İSTEĞİMİZLE AYRILIYORUZ”

İSKİ Genel Müdürlüğünün üst yönetimi olarak; İstanbul’a su hizmetinin kutlu bir vazife olduğu bilinciyle, bugüne kadar yürüttüğümüz İSKİ’deki görevlerimizden kendi isteğimizle ayrılıyoruz. Yeni oluşacak İSKİ Yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İstanbul’un tarihi su probleminin çözümünde bugüne kadar emek sarf eden bütün İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi ve büyük İSKİ ailesinin tüm mensuplarına bir kez daha şükranlarımızı sunarken, tecrübelerimizin İstanbulluların her zaman emrinde olduğunun bilinmesini ayrıca kaydetmek istiyoruz. Siz değerli İstanbullulara sevgi ve saygılarımızı sunuyor, su gibi aziz olmanızı diliyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.