adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu’nun ailesinde kızı dahil herkese koronavirüs bulaştı!

Koronavirüs tedbirlerinin alınmasında geç kalındığını savunan Ekrem İmamoğlu “Benim evimde şu an herkes kovid” diyerek tepkisini gösterdi.
Takip et
Ekrem İmamoğlu’nun ailesinde kızı dahil herkese koronavirüs bulaştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy-İkitelli Metro Hattı test sürüşünü gerçekleştirdi. Test sürüşü esnasında İmamoğlu’na, İstanbul’a ziyarete gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi eşlik etti. Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Alpkökin, devam eden çalışmalar hakkında İmamoğlu’na bilgi verdi. Daha sonra İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Test sürüşü esnasında konuşan İmamoğlu, “Esasında bir avantajı şu, bu sene içinde 3 durağı kapsayan bir bölümünü açmış olacağız. Tabii bu hattımız, Ataköy’den başlıyor ve İkitelli’ye kadar mühim bir hattımız. Günde 500 bin yolcu hedefliyoruz burada. Ve bu hat aynı zamanda birçok hattı kesiyor. En başta Marmaray’la birleşiyor Ataköy’den. M3 hattındayız, artı metrobüs, Kirazlı-Halkalı hattımız var, Mahmutbey-Esenyurt… Bu Şekilde birçok hattı da içine alan Güney-Kuzey hattında, İstanbul’un birçok hattını kesen mühim bir hat. İyi ilerliyor, arkadaşlarımız sıkı değişimler yaptı. Keyifli bir hattımız. Yük alan bir hattımız olacak. Başta Küçükçekmece en kalabalık yerlerden biri. Aynı zamanda basın ekspres yolundaki aktif ticari aksın da yükünü alan bir hat olduğu için, Bakırköy’den, Bahçelievler’den, Bağcılar’dan Başakşehir’e kadar çok yoğun bir nüfusu kapsayan bir hattımız. İnşallah en yakın zamanda burayı İstanbulluların hizmetine sunmak istiyoruz. Kısmi açılmalara karar vermemiz, bitmiş bölümleri açmakla o bölümde bile trafiğin hafiflemesini temin etmek bizim için çok değerli. Bugün Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızla ilk test sürüşünü yapıyoruz. Biliyorum ki Belediye Başkanımızın da Adana’da yoğun bir metro hazırlığı var. Dolayısıyla bu keyfi birlikte tadalım istedik. Hattımızı Mayıs sonunda açıyoruz. 29 Mayıs İstanbul’un fethinin yıldönümünde ilk üç duraklık bu bölümü de İstanbullulara açmış olacağız” şeklinde konuştu.

“MECİDİYEKÖY İSTASYONUNDAKİ TESPİTLER DEVAM EDİYOR”

Mecidiyeköy İstasyonundaki sorunla alakalı olarak ise İmamoğlu, “Tetkikler devam ediyor, öte yandan hukuksal tespitler de devam ediyor. Şirketler sürecin içine girdiler eksiklikler, orada yapılan hata nedir onu analiz için. Biz aynı zamanda kendi bünyemizde bilir kişi tespiti yaptık. O bilirkişilerle, üniversite desteği ile birlikte sürecin içindeyiz. Yani şu anda net bir bilgi vermiyorum. Çünkü işin analiz kısmı sürüyor. Çok yakın zamanda kamuoyunu bilgilendireceğimizi düşünüyoruz. Ama şu bir gerçek, tümden idari bir boşluk, denetim boşluğu ve yapımcı şirketlerin da titiz davranmamalarından kaynaklı bir problem var” ifadelerini kullandı.

“KIZIMIN ÖĞRETMENİ İLE BAŞLAYAN BİR SÜREÇ VARDI”

Koronavirüs salgını hakkında soru üstüne İmamoğlu, önlemlerin alınmasında geç kalındığını söylerken, “Benim evimde şu an herkes Covid” diyerek konuştu. Temaslı ve sokakta olması hakkında soru üstüne İmamoğlu, “Ben onlardan ayrı yaşıyorum şu anda. Ortalama 15 gündür tedbirliyiz çünkü kızımın öğretmeni ile başlayan bir süreç vardı. 15 gün olacak 2-3 gün sonra. Kızımla başlayan, eşimle devam eden bir süreç… Ben de 3 günde bir test oldum ve negatif olduğu için zaten cenazeye gittim. Dolayısıyla Allah’a şükür ben iyiyim. Eşim cenazeye de gelemedi, çok üzüldü. Sağlık vaziyetleri şu an iyiye gidiyor. Çok iyiler” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.