Ekrem İmamoğlu’nu Protesto Eden İBB Çalışanı Murat Kazanasmaz Kovuldu

23 Haziran seçimleri öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan bir grup çalışan Ekrem İmamoğlu’nu protesto etmişti. O eylemde bildiriyi okuyan Murat Kazanasmaz bugün işten kovuldu.

Yeenilenen 31 Mart seçimleri sonrasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasının önünde toplanan bir grup belediye çalışanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘israf’ vurgusunu kınayar bir açıklama yapmıştı. O açıklamada bildiriyi okuyan İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz’ın bugün görevine son verildi.

“ŞAŞIRMADIM”

23 Haziran seçimlerini büyük bir farkla kazanan Ekrem İmamoğlu’nun bu çalışanları ile ilgili ne yapacağı merak konusuydu. İşten çıkarılan Kazanasmaz yaptığı açıklamada “İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım. Ben hiçbir zaman siyasetin içinde olmadım ve bundan sonra da olmayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU ELEŞTİRİLMİŞTİ

12 Haziran günü yapılan açıklamada “İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile ‘israf’ kavramına sıkıştırma ‘insafsızlığı’ gösterenleri kınıyoruz” denilerek Ekrem İmamoğlu protesto edilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı