Ekrem İmamoğlu’ndan son dakika Sultanahmet açıklaması!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatası iptal edilmeden önce Sultanahmet’te yapılması planlanan Dini Yayınlar Fuarı’na izin verilmemesine ilişkin kararı kendisinin almadığı söyledi. İptalin daha önce alınan bir karar olduğunu da açıklamalarına ekledi.


Ekrem İmamoğlu’ndan son dakika Sultanahmet açıklaması!

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatası iptal edilmeden önce verdiği bir karar ile bütün Türkiye’de konuşulmaya başlanmıştı. Ekrem İmamoğlu’nun Sultanahmet’te 37 yıldır kurulan Dini Yayınlar Fuarı’na izin vermediği iddiasına İmamoğlu’ndan cevap geldi. Geçici İBB Başkanı Vali Yerlikaya ve yönetimi tarafından dün yapılan açıklamada, bu kararın iptal edildiği ve Sultanahmet’te gerçekleşmesi planlanan Dini Yayınlar Fuarı’nın yapılmasının karar verilmişti.

EKREM İMAMOĞLU:BENİM KARARIM DEĞİLDİ

Kısa bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevi yapan İmamoğlu, böyle bir karar alınmadığını ve zaten Sultanahmet kararının daha önce alındığını söyledi. Bu konu ile ilgilide Vali beye çağrı yaptığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, verilen karara ilişkin olarak ‘benim kararım değildi’ açıklamasını yaptı. İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı olduğunu ve 24 Haziran’da görevi tekrar devralacaklarını söyleyen İmamoğlu, en büyük stratejisinin 16 milyon İstanbullu olduğunu da açıklamalarına ekledi.

EKREM İMAMOĞLU İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATILDI

CHP, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu için bağış kampanyası başlattığını da açıkladı. Kampanyanın sloganının ‘Her şey çok güzel olacak’ olduğunu ve katılımcılardan en az 20 TL bağış yapmaları istendi. Bu bağışlar İstanbul’da 23 Haziran seçimleri için İmamoğlu’nun kampanyasına destek verecek. En yüksek 54.566 TL bağışın yapılacağının da not edildiği bağış kampanyasına, hem yurt içinden hem de yurt dışından destek olabiliyorsunuz.

Yazar: Demet Dereli

Demet Dereli
Meslek hayatında emin adımlarla ilerleyen Demet Dereli, 1982 senesinde Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan Dereli, kendini internet ve basın yayın alanında da geliştirerek gazeteciliğe ilk adımı atmıştır. Dereli bir çok tanınmış yayın organında görev aldıktan sonra özellikle spor alanına yönelmiştir.

İlginizi Çekebilir

MEB’den son dakika açıklaması! Yaz tatili kısalıyor

MEB’den son dakika açıklaması! Yaz tatili kısalıyor

Milli Eğitim Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada yaz tatilinin kısaldığını ve yaz tatilinin yüzde 10'luk bir kısmının Kasım ve Nisan ayına aktarıldığını açıkladı. Okullar ara tatillerde başarılarını analiz edip çeşitli iyileştirmelere giderken, öğrenciler ve öğretmen bir haftalık tatilin tadını çıkaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.