adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu’ndan seçim açıklaması! “Topal ördek ilan edildim”

AK Parti’ye “Alarm çalıyorum, bir yıl sonra gideceksiniz” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Bu kente yetmedi mi ihanetleriniz?” diye suçlamalarda bulundu. İBB Meclisi’nde karar alınamaması münakaşasıyla alakalı da konuşan İmamoğlu, “En yetkili ağızdan ‘topal ördek’ ilan edildim.” şeklinde konuştu.
Takip et
Ekrem İmamoğlu’ndan seçim açıklaması! “Topal ördek ilan edildim”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havaalanı’na Millet Bahçesi münakaşası, hakkındaki hapis istemi ve Meclis’teki karar alma konularıyla alakalı Sözcü gazetesine konuştu. İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde…

Millet Bahçesi münakaşası…
Bu taahhüt, millet ismine bir taahhüt. Atatürk Havaalanı’nın toplum vicdanında kapanmadığını ve bu yaranın bir biçimde iyileştirilmesi gerektiğini, sorumluların mutlaka hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum.30 milyar Euro’luk bir değerin çöpe atılması dünyanın neresinde görülmüş? Biz borçlu bir ülkeyiz. Yapılan metro hatları heba edilmiş, etrafında yapılmış onlarca otel, yüzlerce yatırım heba edilmiş.

Bir yıl sonra zaten gidiyorsun
Bakanın açıklamasını çok yanlış buluyorum. Gazetede gördüm, bir fotoğraf, PDF’de yemyeşil yapılmış bir fotoğrafla yeşil alan yapıyoruz. İlkokul öğrencisine versek güler. Biz 100 metrekare, 500 metrekare bir alanın bile yarışmasını yapıyoruz. Sen 3 milyon metrekare için ‘başlıyorum’ diyorsun. Kiminle konuştun? 1 yıl sonra siyaset ömrün bitiyor. ‘Mayısta başlıyoruz, haziranda başlıyoruz, temmuzda yıkıyoruz, ağustosta pisti kırıyoruz’… Bu nedir? Bahsettiğimiz bu kötü akıl, kara bulutun dağılması gerekir bu kentin ve bu ülkenin üstünden. Bedeli çok ağır oluyor. Bunu İBB ile konuştun mu? Çıkıp bir lansmanını yaptın mı? ‘Ey 16 milyon İstanbullu, bu şekilde bir proje hazırladık’ dedin mi? Tartıştırdın mı? Aynı Kanal İstanbul’daki gibi, mal kaçırır gibi. Akşamdan sabaha binlik planlar, akşamdan sabaha 18 uygulaması, akşamdan sabaha 5 binlik planlar. Bu nedir ya? Harıl harıl, gürül gürül nereye koşuyorsunuz? Hangi prensiplere uygun bu?

Uyarıyorum…
Kim üzerine alıyorsa, İstanbul’daki parti üyesinden en tepesindeki isme kadar AK Parti’yi uyarıyorum. İstanbul’a kötülük yapmasınlar. Nasıl 3 sene dayandık, 1-1.5 sene dayanacak gücümüz var. Türkiye’de iktidar değiştiğinde İstanbul’da işler yoluna girer.

Meclis’te engelleme iddiası…
Bunlar çok komik ifadeler. ‘Gelen paydan istesek keserdik’… Kimsiniz derler insana. Kamuda ‘istesem keserdim’ diyerek bir şey olabilir mi? Biz hukuk devletiyiz. Yasayla sabitlenmiş bir sürecin merkezi yönetimin vermek mecburiyetinde olduğu, yalnızca İstanbul’a değil ki Türkiye’de bine yakın yerel yönetime aktarılan kaynak yasayla belli. Sisteme geliyor, tıkır tıkır sistemden dağılıyor. Allah’tan bu yasalar yapıldı. Bunun önüne henüz geçilemedi.

İmamoğlu’na bir engelleme yapan ya da ona laf yetiştiren, laf çakan, hatta hakaret eden kendi saflarında apolet takmış gibi ödül almış gibi davranışlara büründüler. Gülerek izledim. Elbette tedbirle de izledim. Meclisteki birçok şey oybirliği ile geçiyormuş… İyi ona da verme, onu da geçirme. Tek başına UKOME meselesi bile trajik bir vaziyet. Kötü bir akıl bu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.