Ekrem İmamoğlu’ndan Balıkçı Tekneleriyle İlgili Yeni Açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Eminönü’ndeki balıkçı tekneleri ile ilgili konuştu. İmamoğlu, “Kimsenin ekmeğiyle işimiz yok” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 istasyondan meydana gelecek olan 24,5 kilometre uzunluğundaki Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı tünel bitirme törenine katıldı. Tören ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan İmamoğlu, Eminönü’ndeki balıkçılar hakkında, “Kimsenin ekmeğiyle işimiz olmaz. Fakat ticari olarak bakarsanız bir işin alındığı vakit gibi bittiği vakit de var. Ondan sonraki tasarrufu idare yapar. Şu anda yaptığımız tamamıyla bu.” dedi.

İmamoğlu, basın mensuplarının Eminönü’ndeki balık ekmek tekneleri ile ilgili son durumu sormasının ardından şu açıklamayı yaptı:

“KİMSENİN EKMEĞİYLE İŞİMİZ YOK”

Biz kültürün yaşamasından tarafız. Orada çalışan mağduriyetine bakılır. Eğer orada bir iş var ise o iş yapılıyor ise en yetenekli kimler var ise ihtiyaç olduğu zaman oradan da insanlar çalışacak. Kimsenin ekmeğiyle işimiz yok. Fakat ticari olarak bakarsanız bir işin alındığı vakit gibi bittiği vakit de var. Ondan sonraki tasarrufu idare yapar. Şu anda yaptığımız tamamıyla bu. Vicdana ahlaka hukuka kültüre uygun yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İşlem de sürüyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı