Ekrem İmamoğlu, Trafik 6 Ayda Bu Hale Geldi Diyen Tevfik Göksu’ya Cevap Verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul trafiği 6 ayda bu hale geldi" diyen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya cevap verdi.

Katıldığı canlı yayına geç kalınca ‘Trafik 6 ayda bu hale geldi’ diyen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan cevap geldi. İmamoğlu, “Herhalde espri yapmak istedi. Ama çimde biraz fazla yürüdü. Çıplak ayakla becerememiş espriyi. Neyse. Halk anlamıştır ne demek istediğini.” ifadelerini kullandı.

FOX TV’de, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına ortalama 7 dakika geç kalan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, trafik problemine işaret etmişti. İstanbul’un trafik probleminin 6 aydır sürdüğünü söyleyen Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesiyle bu problemin ortaya çıktığını belirtmişti.

‘TRAFİK 6 AYDA BU HALE GELDİ’

İsmail Küçükkaya’nın “Belediyeyi 25 senedir siz yönetiyorsunuz” vurgusuna cevap veren Tevfik Göksu, “6 aydır biz yönetmiyoruz. Trafik 6 ayda bu hale geldi” demişti.

İMAMAOĞLU’NDAN GÖKSU’YA YANIT

Göksu’nun açıklamaları sosyal medyada olay olurken, İBB Başkanı İmamoğlu’ndan cevap da gecikmedi.

Yapımına Kasım 2016’da başlanan ve 23 Haziran seçimleri sonrası finans problemi sebebiyle yavaşlayan Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattını inceleyen İmamoğlu, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

‘ESPRİ YAPMAK İSTEDİ, AMA ÇİMDE BİRAZ FAZLA YÜRÜDÜ HERHALDE’

İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun İstanbul trafiğiyle alakalı açıklamalarıyla alakalı bir soru üstüne “Herhalde espri yapmak istedi. Ama çimde biraz fazla yürüdü herhalde. Çıplak ayakla becerememiş espriyi. Neyse. Halk anlamıştır ne demek istediğini. Benim ona yanıt vermeme gerek yok” şeklinde konuştu.

VEYSEL EROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

İmamoğlu, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun açıklamalarıyla alakalı olarak “Eski İSKİ Genel Müdürü, bakan. Kendilerine tavsiyem, elinde bir olanak ya da fırsat varsa hiçbir emir beklemeksizin bizimle diyalog kurabilir. Biz de kendisini ararız. Bu tür acil ve mühim kamu konuları emir beklemez” diyerek konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı