adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretiyle muhalefette adaylık mesajı verdi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Rize’deki miting gibi ziyareti Ankara kulislerini hareketlendirdi. Kulislerde, İmamoğlu’nun bu ziyareti ve yaptığı açıklamalar 6’lı muhalefet masasına “Beni aday gösterin” mesajı olarak yorumlandı. Geziye katılan basın mensupları, İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığını adaylığıyla alakalı sorulara çok içten cevaplar verdiğini belirtirken; basın mensubu Abdulkadir Selvi İmamoğlu’nun Karadeniz gezisiyle adaylık yürüyüşünü başlattığını öne sürdü.
Takip et
Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretiyle muhalefette adaylık mesajı verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için ismi her geçen gün daha fazla öne çıkarken, son yaptığı Karadeniz gezisi olay oldu. Özellikle Rize’de yaptığı miting gibi ziyaret Ankara kulislerini hareketlendirdi. Kulislerde İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 6’lı masadaki öbür muhalefet liderlerine “Beni aday gösterin. Halk bunu istiyor.” mesajı gönderdiği konuşuluyor.

“İMAMOĞLU ADAYLIK YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATTI”

Basın Mensubu Abdulkadir Selvi, CNN Türk’te katıldığı ‘Gece Görüşü’ programında İBB Başkanı İmamoğlu’nun Karadeniz gezisiyle adaylık yürüyüşünü başlattığını öne sürerken, dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu’nun Karadeniz gezisine katılan basın mensuplarının yorumlarını da aktaran Selvi, “Oradaki meslektaşlarımız da ‘Her zerresine kadar cumhurbaşkanlığı adaylığını istiyor. Rize’den Ankara’ya ulaşmak istiyor’ biçiminde yazılar yazdılar.” diyerek konuştu.

Selvi’nin İmamaoğlu’nun olası adaylığıyla alakalı yaptığı açıklamalar şu şekilde;

Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretiyle muhalefette adaylık mesajı verdi!

“BENİ ADAY GÖSTERİN, HALK BUNU İSTİYOR”

“Şu anda İmamoğlu, Karadeniz gezisiyle adaylık yürüyüşünü başlatmış vaziyette. 6’lı masadaki liderlere mesaj gönderiyor ve diyor ki ‘Beni denklem dışına atamazsınız. Beni aday gösterin, halk bunu istiyor’ Bu çok net bir mesaj. Biz geçmişte de parti kuran ya da aday olan adların bu şekilde çıkışlarına tanık olduk.

Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretiyle muhalefette adaylık mesajı verdi!

KILIÇDAROĞLU’NUN İMAMOĞLU’NDAN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA

Ziyaret öncesi Kılıçdaroğlu’yla görüştüler. Fakat bu görüşmeden önce basın mensuplarına gezi için çoktan davetiye gitmişti. Kılıçdaroğlu ile görüşmeden de çok da memnun ayrılmadıklarını biliyoruz. Kılıçdaroğlu’yla bundan 6 ay önce de bir görüşme yapmışlardı Çankaya’da. O görüşmede de Kılıçdaroğlu, ‘İstanbul’un problemlerine odaklan. Cumhurbaşkanlığı konusunda da aday olmadığını açıkla’ demişti. Ama o açıklama hiçbir zaman gelmedi.

Ekrem İmamoğlu, Rize ziyaretiyle muhalefette adaylık mesajı verdi!

Şuanda son olarak gelinen noktaya baktığımızda hem geziye katılan arkadaşlarımızın yazılarından hem İmamoğlu’nun açıklamalarından anlıyoruz ki hiç birinde İstanbul gündemi yok. Genel Türkiye siyaseti var. Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla alakalı her soruya da içtenlikle yanıt verdiğini görüyoruz. Oradaki meslektaşlarımız da ‘Her zerresine kadar cumhurbaşkanlığı adaylığını istiyor. Rize’den Ankara’ya ulaşmak istiyor’ biçiminde yazılar yazdılar. İmamoğlu çok net çıkışını yapmış oldu; ‘Ben varım, millet beni istiyor ve kolay kolay ben pes etmeyeceğim'”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.