Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un gerçek enflasyon rakamlarını açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son günlerde yapılan enflasyon tartışmalarına gönderme yaparak İstanbul Planlama Ajansı'nın verilerini paylaştı. İstanbul'da enflasyonun yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten İmamoğlu'nun rakamlarının TÜİK'ten çok uzak olması dikkat çekti. Ayrıca İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun TÜİK ziyaretine “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’in gerçek enflasyon rakamlarını milletten gizlediğini gözler önüne serdi.” sözleriyle destekledi.
Takip et
Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un gerçek enflasyon rakamlarını açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından “İstanbul’daki gerçek enflasyon” sözleriyle İstanbul Planlama Ajansının verilerini paylaştı. Paylaşımda, “İstanbul’da hayat maliyeti bir senede %50,18 arttı. Gıda, kişisel bakım ve temizlik ürünleri, konut kiraları gibi pek çok alanda ciddi fiyat artışı meydana geldi.” ifadeleri kullanıldı.

İmamoğlu tweetinde, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’in gerçek enflasyon rakamlarını milletten gizlediğini gözler önüne serdi. İşte planlama ajansımızın verilerine göre, İstanbul’daki gerçek enflasyon!” sözlerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı:

İmamoğlu’nun alıntıladığı paylaşımda ise şu ifadeler yer aldı:

Gıda, kişisel bakım ve temizlik ürünleri, konut kiraları gibi pek çok alanda ciddi fiyat artışı meydana geldi. Senelik artışların hesaplandığı piyasa incelemesi için 321 maddeyi içeren ürün sepetine ait fiyatlar 3.000 noktadan toplanmıştır. Ürün ağırlıkları İstanbul İstatistik Ofisimiz tarafından 2020 senesinde 1.600 hane ile düzenlenen hayat maliyeti incelemesinden alınmıştır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.