Ekrem İmamoğlu ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında serin rüzgar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, göçmenlerin su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a katılmadığını belirtti. “O tür söylemleri kabul etmiyorum” diyen İmamoğlu, “5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık yaratıyor. Tüm bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız” ifadelerini kullandı.
Takip et
Ekrem İmamoğlu ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında serin rüzgar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göçmenlere verilecek suyun 10 kat pahalı olacağını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan‘la alakalı “O tür söylemleri kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

“BİZ BELKİ 18-19 MİLYONA HİZMET EDİYORUZ”

DW Türkçe’nin sorularını cevaplayan İmamoğlu, BM mültecilerden sorumlu masanın sorumlusuyla işbirliği yaptıklarını söyleyerek ” Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla alakalı 15 milyon küsür, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama öbür rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üzerine koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“DEMOGRAFİNİN TÜMDEN DEĞİŞİMİNE GİDEN BİR ALTLIK YARATIYOR”

İmamoğlu,”Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık yaratıyor. Tüm bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.