adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu görevden alınıp İBB’ye kayyum atanacak iddiası!

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın ‘terör teftişi’ başlattığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile alakalı münakaşa devam ediyor. Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınacağı ve yerine kayyum atanacağı öne sürüldü. Abdulkadir Selvi, Ankara kulislerinde konuşulanlar hakkında yazdı….
Takip et
Ekrem İmamoğlu görevden alınıp İBB’ye kayyum atanacak iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında sert polemiğe neden olan İBB’ye yönelik ‘terör teftişi’yle alakalı iddiaların ve suçlamaların ardı arkası kesilmiyor. Teftiş sonunda Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınacağı ve yerine kayyum atanacağı iddiası gündeme getirilirken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Ankara’nın niyetini yazdı.

Binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı ihraç edildi! O bakanlıklar terörle irtibatlı mı?

“Şuana kadar kamudan binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı ihraç edildi. Şuanda o bakanlıklar terörle irtibatlı mı oldu?” diyerek soran Abdulkadir Selvi, Ankara’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerine kayyum atanması gibi bir düşüncenin olmadığını iddia etti. Selvi, bugünkü köşe yazısında İBB’ye başlatılan teftiş hakkında şunları yazdı:

Operasyonun hedefinin kayyum atamak olduğu sonucuna ulaşmadım!

Bu soruşturmanın neticesinde İmamoğlu görevden alınır mı, yerine kayyum atanır mı? İçişleri Bakanı Soylu, ”Bizim kimsenin belediyesiyle işimiz yok. Bizim terörle mücadeleyle işimiz var” diye çerçeveyi çizdi. Ankara’da yaptığım temaslarda bu operasyonun hedefinin Ekrem İmamoğlu’nu görevden almak ya da yerine kayyum atamak gibi bir hedef olduğuna dair bir neticeye ulaşmadım.

İmamoğlu hakkında mağduriyet algısı yaratır

Şuana kadar kamudan binlerce FETÖ’cü ve PKK’lı ihraç edildi. Şuanda o bakanlıklar terörle irtibatlı mı oldu? Zaten bu tür bir operasyon ters teper. İmamoğlu hakkında bir mağduriyet algısı yaratır. Onu doğal olarak cumhurbaşkanı adaylığına taşır. Zaten öyle bir hedef yok.

Buradan İmamoğlu’na cumhurbaşkanlığı postu çıkmaz.

O sebeple İmamoğlu’nun terör operasyonundan bir mağduriyet yaratıp cumhurbaşkanlığına sıçrama çabalarını görüyorum. Ama buradan cumhurbaşkanlığı postu çıkmaz. Tekrar altını çizmek isterim. Bu soruşturma neticesinde İmamoğlu’nu görevden almak ya da yerine kayyum atanması gibi bir düşünce yok.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.