Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet ve Demokrasi Bir Arada Çok Güzel

Ekrem İmamoğlu, “Biz, bu sene özellikle diyoruz ki, ‘Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi’. İkisi bir arada çok güzel” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, İstanbul Valiliği’nde düzenlenen törene katıldı. İmamoğlu, törenin ardından Vatan Caddesi’ndeki resmigeçiti izledi. İmamoğlu, “Nice yüzyıllarda inşallah bayramımızı hep birlikte kutlarız. Bizim en büyük milli bayramımız. Milletimizin birliği ve dirliği için çok özel bir simge. Biz, bu sene özellikle diyoruz ki, ‘Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi’. İkisi bir arada çok güzel” diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Vali Ali Yerlikaya’nın ev sahipliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında, valilikte düzenlenen tebrikleri kabul törenine katıldı. İBB üst yönetiminin de tam kadro yer aldığı törende, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul protokolü ile birlikte yabancı misyon temsilcileri hazır bulundu. Buradaki törenin ardından İmamoğlu, Vatan Caddesi’nde yapılan resmigeçit törenine katıldı.

Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet ve Demokrasi Bir Arada Çok Güzel

EN DEĞERLİ BAYRAM CUMHURİYET BAYRAMI

İmamoğlu, İstanbul’daki bayramı doya doya kutladıklarını belirterek, “İnşallah nice yüzyıllarda bayramımızı hep birlikte kutlarız.Bizim en büyük milli bayramımız, bir araya gelişimiz, kol kola oluşumuz. Milletimizin birliği ve dirliği için çok özel bir simge. İstanbul’da bayramımızı doya doya kutluyoruz. Biz bu sene özellikle diyoruz ki, ‘Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi.’ İkisi bir arada çok güzel. Toplumun bağımsızlığı, özgürlüğü ve fikir birliği… Her konuda Cumhuriyet’in etrafında birleşmesi adına, çok simgesel ve değerli bir tanım. O bakımdan bu duygularımla, barış ve huzur içerisinde nice güzel seneler, nice güzel yüzyıllar diliyorum” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet ve Demokrasi Bir Arada Çok Güzel

ASKERİ ARACIN ÜZERİNDEN HALKI SELAMLADILAR

Resmi tören, Başkan İmamoğlu, Vali Yerlikaya ve Orgeneral Avsever’in üstü açık askeri araca binip, Vatan Caddesi’ni dolduran vatandaşları selamlaması ile başladı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla bayram coşkusunu yaşayan vatandaşlar, daha sonra hep bir ağızdan, 52. Motorlu Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasındaki karma bando eşliğinde İstiklal Marşı’nı okundu.

Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet ve Demokrasi Bir Arada Çok Güzel Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyet ve Demokrasi Bir Arada Çok Güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı