adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili net konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı adayıp olup olmayacağı yönündeki soruya cevap verdi. Isimi sık sık “adaylar” arasında gösterilen İmamoğlu, yaptığı açıklama ile iddialara nokta koydu.
Takip et
Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili net konuştu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“Muhalefetin adayı kim olacak?” sorusunun cevabı henüz belli olmamışken, “listede” isimi geçen adlardan olan İBB Başakanı İmamoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. Karadeniz programı kapsamında bulunduğu Trabzon’da konuşan İmamoğlu gazetecilerin “Cumhurbaşkanlığı adaylığı” sorusuna da net bir cevap verdi.

“MEMNUNİYETSİZLİK ORANI YÜZDE 70-80”

Türkiye’de bir değişim talebinin olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Değişim yüksek oranda var. Zaten olmaması yanlış olur. Çünkü Türkiye’deki tüm olumsuzluklar, ekonomiden yönetim biçimine, eğitimden işsizliğe, birçok konuda toplumun rahatsızlığı ya da memnuniyetsizliği yüzde 70-75-80 oranlarında” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili net konuştu!

6’LI MASA KONUSU…

“Değişimi tabii ki motive edecek, umutlandıracak olan da muhalefet blokudur. Muhalefet bloku da üstüne düşeni yapmaktadır” diyen İmamoğlu, “6’lı masanın tarihi beraberliği ve bunun genişlemesi mümkün yolculuğu şu an Türkiye için umut ışığıdır. Tekrar demokratikleşme daha kuvvetli bir demokrasiye sahip olma, yüzyıllık Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlanması bu masanın ana hedefi. Bizler de buna hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL LOKOMOTİF BİR KENT”

“İstanbul’u yöneten Türkiye’yi yönetir” ifadeleriyle alakalı soruya İmamoğlu, “İstanbul her yönüyle lokomotif bir kent. Dolasıyla duyarsız ya da konulara hiç müdahil olmayan ya da hiç konuşmayan ağzını bıçak açmayan bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı tasvip edilmez Bu doğru bulunmaz. 16 milyon insanın tarihi bir oyla seçtiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Türkiye’deki birçok konuya hassasiyet göstermek, destek olmak, doğruları kuvvetlendirme konusunda karakterli adım atmak mecburiyetindedir” cevabını verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI… “BENİM GÜNDEMİMDE YOK”

Cumhurbaşkanı adaylığı ile alakalı münakaşalara ilişkin ise şunları belirtti:

Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye’deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP’li olsa ne olur… Bu değişime onların bile ihtiyacı var.

“NE HADDİMİZE”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir yarış olduğu iddialarına ilişkin ise, “Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize… Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmak da yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.