adplus-dvertising

Ekrem İmamoğlu “Bize sormadılar!”, Bakan Kurum “siz bize danışıyor musunuz?”

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, millet bahçesi yapılacak olan Atatürk Havaalanı’yla alakalı eleştirilere cevap verdi. Alanın imara açılmayacağının altını çizen Kurum, “Yaparken bana sormadılar” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da tepki gösterdi. Kurum, “Peki ben soruyorum, biz sizin çeşmelerinize bir şey diyor muyuz? Biz sizin dikey bahçelerimizi sökmenize bir şey diyor muyuz? Siz bize danışıyor musunuz? Kendisi yapıyor. Nereden buluyorsunuz bu yetkiyi?” şeklinde konuştu.
Takip et
Ekrem İmamoğlu “Bize sormadılar!”, Bakan Kurum “siz bize danışıyor musunuz?”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, dün akşam canlı yayında Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını cevapladı. Millet Bahçesi’ne çevrilmek üzere çalışmaların başlatıldığı Atatürk Havaalanı‘ndaki vaziyet, siyasilerin münakaşaların odağı olunca Kurum da bu konudaki söylemlere açıklık getirdi.

Ekrem İmamoğlu “Bize sormadılar!”, Bakan Kurum “siz bize danışıyor musunuz?”

“ATATÜRK İSTİSMARI YAPIYORLAR”

Kuruma, “Dünyanın en güzel havaalanlarından birini yapıyorsunuz, 132 bin ağaç dikiyorsunuz. Muhalefet buna karşı çıkıyor. Dün Gezi’de bir adet ağaç kesildi diyerek karşı çıkan CHP zihniyeti, buraya 132 bin ağaç dikiyoruz, buna da karşı çıkıyor. Eleştirmek en doğal hakkınız ama proje yapmazsanız hata da yapmazsınız. Biz kaldırımda türkü belirterek gezmiyoruz. Otobanın ortasında gidiyoruz, gürültüleri duyuyoruz, onlardan etkilenmeden gidiyoruz. İş yaparken hata da yapabilirsiniz. Biz iş yapıyoruz, üretiyoruz, milletimize sözümüzü tutuyoruz, Marmaray, Osmangazi dedik bitirdik. 81 ile üniversite dedik bitirdik. Şuanda Atatürk istismarı yapıyorlar. Gazi Mustafa Kemal’in ismini ağzına almayanlar şuanda bize Atatürk istismarı yapıyorlar. AKM’ye Atatürk ismi koyan biz değil miyiz? Paralara İnönü’nün resmini kim koydu?” ifadelerini kullandı.

“BURADAKİ PİSTİMİZİN BİR TANESİ DURUYOR”

Havaalanındaki pistlerden birinin acil vaziyetler için kalacağını belirten Bakan, “Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucumuzu, ilk cumhurbaşkanımızın adını 20 senelik AK Parti iktidarı olarak nereden kaldırdık? Atatürk’ü, ecdadımızı başımızın üzerinde tuttuk. Bu istismarın üzerinden kimse kazanamaz. Milletimizin değerleri üstünden bir şey yapmayalım. Biz Ankara’da Cumhuriyetimizin kuruluş aşamasında yapılmış tüm binaları koruduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ağzınıza alamayacaksınız, sonra gelip, projemizi eleştirmeye kalkacaksınız. Biz Atatürk Havaalanı‘na millet bahçesi yapıyoruz. Pistimizin bir tanesi duruyor. Afet anında uçaklar inecek. Orada pandemi hastanesi yaptık. Ambulans ve uçaklar buraya hizmet verecek. Allah göstermesin olası bir afet anında pistimiz hizmet verecek. Burada Atatürkümüzün ismi hem millet bahçesi hem de Atatürk havaalanı olarak devam ediyor zaten. Biz buranın adını değiştirdik demedik ki. Maalesef belli değerlerimiz üstünden bu siyaseti yapmayı bırakmalıyız. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini, şanını koruyoruz. Her yerde yaşatmaya gayret gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu “Bize sormadılar!”, Bakan Kurum “siz bize danışıyor musunuz?”

“ELEŞTİREBİLİRSİNİZ AMA BU KADARINI DA YAPAMAZSINIZ”

CHP liderinin havalimanı bölgesinin ranta açılacağı iddialarını da yalanlayan Kurum; “Sayın Kılıçdaroğlu çıkıyor diyor ki ‘Burayı ranta açacaklar, Atatürk Havaalanı yıkılıyor, buralar Katarlılara satılacak. Burayı yıktırmayız, yapanı tehdit ederiz, efendim hesap soracağız’ Ya bu şekilde bir söylem var mı? Eleştirebilirsiniz ama bu kadar yapamazsınız. Halkın beğenisine sunulmuş, halk beğenmiş projeyi.” dedi.

Ekrem İmamoğlu “Bize sormadılar!”, Bakan Kurum “siz bize danışıyor musunuz?”

“İMAMOĞLU BİZE DANIŞIYOR MU?”

Kurum, kendisine sosyal medya hesabından “Bana sormadılar” biçimindeki eleştirilerine ise şu şekilde cevap verdi: “Ekrem İmamoğlu ‘Efendim bana bu sorulmadı’ Peki ben soruyorum, biz sizin çeşmelerinize bir şey diyor muyuz? Biz sizin dikey bahçelerimizi sökmenize bir şey diyor muyuz? Siz bize danışıyor musunuz? Kendisi yapıyor. Sizin dikili bir ağacınız olmayacak, söyledikleriniz yapmayacaksınız bizim üstümüzden eleştirmeye kalkacaksınız! Nereden buluyorsunuz bu yetkiyi?”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.