Ekrem İmamoğlu Açıkladı! İstanbul Yatırım Ajansı Kurulacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 10 ülkenin ticaret odası başkanları ile bir araya geldiği toplantıda, İstanbul Yatırım Ajansı'nı kuracaklarını açıkladı.

10 Avrupa devletinden gelen ticaret odası başkanları ile bir görüşme yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul, dünyanın en etkin demokratik uygulamalarını, en cesur adımlarla gösterme hususunda kararlı bir belediye idaresi ile buluştu” dedi.


“İSTANBUL YATIRIM AJANSI KURULACAK”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘İstanbul Yatırım Ajansı’ kurmayı amaçladıklarını ifade etti.

İBB Başkanı İmamoğlu, ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya, İsviçre, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, Fransa ve İtalya’nın ticaret odaları başkanları ile görevlilerinden meydana gelen 24 kişilik ekip ile İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda görüştü.

KATILIMCI BİR KARAKTERLE BÜYÜYECEK”

İstanbul’un tanıtımı ve şehirde yatırım hususlarında çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen İmamoğlu, bu çerçevede İstanbul Yatırım Ajansı’nı kurmayı amaçladıklarını söyleyerek, şunları ifade etti:

“İstanbul Yatırım Ajansı’nın belediyenin bir birimi değil katılımcı bir karakterle büyümesi lazım olan bir alan olması hususunda da yol almak istiyoruz. bu sebeple sizi bir arada görünce, sizin o kurulacak olan kurumun parçası olmanız gerektiği hususunda aklımda bir ışık yandı. Bunu kesinlikle sizlerle görüşmek isterim.”


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı