Ekrem İmamoğlu 3.5 Milyar Lira Tasarruf Ettiklerini Açıkladı

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu Sevinç İnönü’nün Ekrem İmamoğlu adına verdiği yemeğe katıldı. Siyaset ve sanat dünyasından birçok kişinin katıldığı yemekte İmamoğlu, 3.5 milyar lira tasarruf ettiklerini açıkladı.

Adına verilen yemekte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu burada Sözcü Gazetesi'ne konuştu. Bodrum'a gittiği için eleştirilerin hedefi olan İmamoğlu, ekibine güvendiğini belirtti ve çalışma prensiplerini de herkesin bildiğini söyledi. İmamoğlu eleştirilere de çocuklarımı görmek hakkım, görmeyenlerde hata arasınlar diyerek cevap verdi.

"İSRAF İNSANLARIN İÇİNİ YAKTI"

Yenikapı'da sergilediği araçlar üzerine "Şov yapıyor" eleştirilerine de değinen İmamoğlu, israfı gözler önüne serdiklerini ve bu israfın insanların içini yaktığını söyledi. Yaptıkları 50 milyon liralık yıllık tasarrufa da değinen İBB Başkanı bu tasarruf ile İstanbul'da çocuklara verilecek sütün bedelinin çıktığını belirtti. Konuşmalarına geçen yılın yarı fiyatına ve daha kaliteli, daha çok sayıda aldıkları iş elbisesi ihalesini anlatarak devam eden Ekrem İmamoğlu, "Başka ihalelerle de ayrıca 50 milyon liradan fazla tasarruf ettik.  Hem tasarruf edip israfı bitireceğiz, hem yapanları soruşturacağız." dedi.

"CUMHURBAŞKANI MEMNUN OLMALI"

Yaptıkları tasarruftan ilk önce Cumhurbaşkanı'nın memnu olması gerektiğini söyleyen İmamoğlu 75 günlük süreçte 10.5 milyar TL olan bütçe açığını 7 milyar TL'ye indirdiklerini ve 3.5 milyar TL tasarruf ettiklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı'nın da kendilerine eşlik etmesi ve birlikte hesap soralım demesi gerektiğini vurgulayan Ekrem İmamoğlu, "Bırakın bunları demek yerine bize destek olmalı. Merkezi hükümetin sırtından yük alıyoruz. Bu Türkiye'de başka bir dönemi başlatıyor."  dedi.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı