Ekonomik Savaş Huawei’yi Etkilemedi!

ABD – Çin ticaret savaşına rağmen Huawei, gelirlerini yüzde 24 arttırmayı başardı. Şirketin başkanı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Nisan – Haziran ayları arasında Huawei, 32 milyar dolar gelir elde etti. 2019 yılının ilk altı ayına bakıldığı zaman ise 59 milyar dolar gelir kazandığı görülüyor. Huawei, Çin’in telefon ihracat pazarının yüzde 64’ünü oluşturuyor.

Huawei, yılın ilk yarısında 118 milyon adet akıllı telefon satmayı başardı. Huawei’nin elde ettiği toplam kazancın yüzde 55’ini cep telefonları oluşturuyor. Başkan Liang Hua yaptığı açıklamada, “Gelirlerimiz Mayıs ayında hızlı bir büyüme yaşadı” ifadesini kullandı. Hua sözlerine şöyle devam etti: “Yılık ilk yarısına baktığımız zaman, görmüş olduğumuz engeller ve baskılara rağmen büyüme sağladık. Bu durum yine de, ileride sorunlar yaşamayız anlamına gelmiyor. Biz her zaman olduğu gibi daha çok çalışmaya ve ticaret savaşının getirdiği engellerle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

FİNANSAL SONUÇ AÇIKLAMAYA ALIŞIK DEĞİL

Huawei’nin özel mülkiyet yapısı nedeniyle, şirketin düzenli olarak finansal sonuçlarını duyurma zorunluluğu bulunmuyor. Bundan dolayı şirketin açıkladığı rakamlar, diğer rakiplerinin açıkladıkları raporlara göre oldukça az ayrıntılara sahip. Yine de şirket, alışılagelmiş yapısından uzaklaşmaya ve daha çok bilgi yayınlamaya başladı bile. Nisan ayında yayınladıkları rapor şirket tarihinde bir ilk olmuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı