Haber.com

Seçim öncesi sigara dağıtımı durdurulmuştu! Sigaraya dev zam geliyor!

Seçim öncesi firmalar satışı durdurunca, sigaraya zam kaçınılmaz oldu. Tekel bayilerinde son sigara fiyatları ne kadar oldu?

Sigaraya bir zam daha geliyor… 14 Mayıs seçim günü öncesinde firmalar sigara dağıtımını durdurdu. Bu sebeple maliyetler artınca tütün ürünleri ve sigaraya zam yapılmasına karar verildi. Sigara fiyatları tam 3 lira birden zamlanacak… Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, sigara zammı ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. 14 Mayıs seçimlerinden bir hafta kadar önce sigara firmalarının tekel bayileri ve bakkallara sigara göndermediği biliniyor.

SİGARAYA ZAM MI GELİYOR?

Hal böyle olunca satış yerlerinin maliyetleri arttı ve bu sebeple sigara fiyatları da zam görecek. Sigara zammı haberi ile birlikte sigara ve tütün mamulleri kullanıcıları yeni fiyatları araştırmaya başladı. Tekel'den gelen açıklamada, bayilerin ve bakkalların tüketici karşısında stokçu konumuna düştüğü, ancak kendilerine de sigara satışının durdurulduğu bildirildi. Maliyetleri artan Tekel bayileri de sigaralara 3'er TL'lik bir zam yapmayı uygun buldu.
Yayınlanma 2023-05-24 09:19:09
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 311
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?