Piyasaların ateşi sönmüyor! Dolar ve euro güne yine rekorla başladı

28 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin sonrasında yükselişe geçen dolar ve euro, bugün de yukarı yönlü hareketini değiştirmedi. Güne 21,67 seviyesinden başlayarak yeni bir rekor kıran dolar/TL, saat 09.00 itibarıyla 21,46 seviyelerinden işlem görüyor. İlk defa 23 TL sınırını aşan ve güne rekorla başlayan euro ise, 23,71 seviyesine ulaştıktan sonra aynı dakikalarda 23,10 noktasında seyrini sürdürüyor.

Piyasaların ateşi sönmüyor! Dolar ve euro güne yine rekorla başladı

28 Mayıs'ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinden beri rekor kıran dolar ve euro kuru, bugün de hareketini değiştirmedi.

DOLAR VE EURO REKOR ÜZERINE REKOR KIRIYOR

Salı gününe yeni bir rekor kırarak 21,67 seviyesinden başlayan dolar/TL, saat 09.00 itibarıyla 21,46 seviyelerinden işlem görüyor. Kendi rekorunu kıran ve ilk defa 23 TL sınırını aşan euro ise şu dakikalarda 23,10 seviyelerinden işlem görüyor.

EKONOMİNİN DÜMENİNDE ARTIK MEHMET ŞİMŞEK VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etmesinin sonrasında açıkladığı kabinede Mehmet Şimşek'in Hazine ve Maliye Bakanı olduğunu duyurmuştu. Bakanlıktaki devir teslim töreninde konuşan Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı bir Türkiye ekonomisi özlenen refaha ulaşmamızda mühim olacaktır. Makro finansal istikrarı önceliklendireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

SENELIK ENFLASYON YÜZDE 39,59 OLARAK HESAPLANDI

TÜİK dün mayıs ayı enflasyon verilerini açıklamıştı. Doğalgaz fiyatlarının sıfır olarak hesaplanması neticesi senelik enflasyon yüzde 39,59 olmuştu.

Piyasaların ateşi sönmüyor! Dolar ve euro güne yine rekorla başladı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın