Milyonların gözü bu haberde! Maaşları artıracak teklif Meclis’e geliyor

Asgari ücret ile emekli ve memur maaşlarının artışına ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifi, TBMM’nin gündemine gelecek.

Milyonların gözü bu haberde! Maaşları artıracak teklif Meclis’e geliyor

Meclis, 28. Yasama Dönemi'ne mühim konuları ele alacağı yoğun gündemle başlayacak.

Meclis, yeni dönemde de toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak yasama çalışmalarını sürdürecek.

TBMM Başkanlığı seçiminin sonrasında ilk toplantısını salı günü gerçekleştirecek Meclis Genel Kurulunda, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının partilere göre mensup dağılımı tespit edilecek.

Genel Kurulda çarşamba günü, TBMM Başkanlık Divanı ve komisyonlarda AK Parti, CHP, Yeşil Sol Parti, MHP ve İyi Parti gruplarına düşen üyelerin adları okunacak ve oya sunulacak.

İhtisas komisyonları, Genel Kuruldaki mensup seçiminin sonrasında en yaşlı mensup başkanlığında toplanarak başkan, başkanvekili, katip mensup ve sözcüden oluşan başkanlık divanını seçecek ve çalışmalarına başlayacak.

MAAŞ ARTIŞLARI

Meclis'in yeni yasama dönemindeki ilk işi, asgari ücret ile emekli ve memur maaşlarının artışına ilişkin düzenlemeleri içeren yasa teklifini yasalaştırmak olacak.

Aile ve Gençlik Bankası kurularak evlenmek isteyen gençlere iki sene ödemesiz ve faizsiz 48 ay vadeyle 150 bin lira kredi verilmesi, ev kadınlarının emekli olmaları için prim giderlerinin üçte birinin karşılanması, kira artışlarına yüzde 25 artış sınırının süresinin uzatılması ile fahiş kira artışlarına yönelik yaptırım getirilmesini içeren düzenlemeler, Meclis'in gündemine gelecek.

Bu arada TBMM'de siyasi partilerin haftalık düzenledikleri grup toplantıları da iki aylık aranın sonrasında tekrardan başlayacak.

Milyonların gözü bu haberde! Maaşları artıracak teklif Meclis’e geliyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın