Kurbanlık fiyatları 'yok artık' dedirtiyor! Federasyondan açıklama geldi...

Kurban Bayramı öncesi vatandaşın en çok merak ettiği konulardan biri de kurbanlık fiyatları oldu. İşte, Kasaplar Federasyonu'ndan son dakika açıklamaları...

Kurbanlık fiyatları 'yok artık' dedirtiyor! Federasyondan açıklama geldi...

Türkiye Kasaplar Federasyonu'ndan yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarıyla ilgili bir açıklama geldi.

28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında dört gün sürecek olan Kurban Bayramı öncesinde büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları belli olmaya başladı. Kurban kesecek olan vatandaşların en büyük merak konusu bu yılki kurbanlık fiyatları oldu. Enflasyon, seçim, yeni ekonomik planlar vs derken bu bayram da pek çok kişi kurban kesemeyecek. 

Geçtiğimiz yıl bayramda 1 milyon büyükbaş, 22 milyon da küçükbaş hayvan satıldı. Peki, 2023 Kurban Bayramı'nda fiyatlar ne alemde? Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

KURBANLIK FİYATLARI 2023

Yardımcı, yeterli sayıda hayvan bulunduğunu belirtti. Et fiyatlarına daha yeni yüzde 100 zam geldiğini dile getiren Federasyon Başkanı Yardımcı, fiyatların normal seyirde gittiğini söyledi.

Kurbanlıkların canlı kilo fiyatı şimdilik ortalama 150 TL civarında. Yem ve besicilik maliyetlerinden dolayı bu yıl kurbanlık fiyatlarına zam gelecek. 

Bu yıl büyükbaş kurbanlığın fiyatının asgari 84 bin TL olması bekleniyor. Büyükbaş kurbanlıklarda 6-7 kişi birleştiğinde kişi başına yaklaşık 12-15 bin TL düşüyor. Küçükbaşta ise fiyatlar ortalama 7-8 bin TL civarında olabilir.

Kurbanlık fiyatları 'yok artık' dedirtiyor! Federasyondan açıklama geldi...
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın