JPMorgan Dolar TL Tahmini Ne Oldu?

JPMorgan, 14 Mayıs seçiminden sonra dolar TL fiyatının ne kadar olacağını açıkladı. İşte, yatırımcıları ilgilendiren o rakam!

JPMorgan Dolar TL Tahmini Ne Oldu?
ABD merkezli dünyaca ünlü finansör ve bankacılık şirketi JPMorgan, dolar tl tahmini ile yatırımcıları uyardı. JPMorgan, ekonomi gündemini meşgul eden ve yatırımcılar tarafından çok merak edilen bir tahminde bulundu. Dolar/TL kuru ile ilgili iki farklı senaryo ve iki farklı yorum yapan JPMorgan, Türkiye'de 14 Mayıs seçim sonrasında dolar TL fiyatlamasının nasıl değişeceğini açıkladı. İşte, detaylar!

SEÇİMDEN SONRA DOLAR TL FİYATI NE KADAR OLACAK?

Dolar TL tahmini iki farklı senaryoya bağlandı: "ortodoks politikalara güçlü bağlılık" ya da "ortodoks politikalara ılımlı bir dönüş". Eğer ilk senaryo gerçekleşirse; MSCI Türkiye endeksi dolar bazında yüzde 74 puan yukarı gidebilir. Diğer senaryo oluşursa, endekste yüzde 29'luk düşüş meydana gelebilir. JPMorgan ekonomistleri buna göre, dolar TL tahminlerini güncelledi. Seçimden sonra dolar/TL kuru ilk senaryoya göre 25 TL, ikinci plana göre ise 30 TL seviyesini görebilir. Yatırımcılara de seslenen analistler, ana yatırım yapılabilecek sektörün bankacılık, hisse senedinin Koç Holding gibi şirketler olduğunu ifade etti. Yüksek volatilite sebebiyle seçimden sonra Türk Lirası'nda değer kaybı bekleyen JPMorgan, Dolar/TL'de 24-25 seviyelerine işaret etti. Bunun alt yapısında ise Merkez Bankası rezervlerini artırma ve banka şirketlerinin döviz talebinin yer alması dikkat çekti.
JPMorgan Dolar TL Tahmini Ne Oldu?
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın