Ekonomi Bayram Tatiliyle Nefes Alacak

Hafta sonunun birleştirilmesiyle uzatılacağı düşünülen Bayram izni, tatilcilerin sayesinde ekonomiye canlılık katacak.

Bayram iznini fırsat bilen çalışanlar, tatil planlarını aylar öncesinden ayarladı. Çoğu kişi ise rezervasyon yaptırmak için hükümetten açıklama gelmesini bekliyor. Geçtiğimiz yıllarda Bayram izinlerinin hafta sonu ile birleştirilmesi, bu yıl da beklentilere sebep oldu.


Yetkililerden gelecek olan Bayram izni açıklamasını çalışanlar kadar, tatil mekanı işletmecileri de bekliyor. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan resmi tatillerde en yoğun mesaiyi turizmciler yapıyor. Turizmcilerin aksine, Sanayiciler ise Bayram izninin uzatılmasına karşı çıkıyor.

EKONOMİYE DE BAYRAM GELİYOR

Bayram tatilinin, yaz sezonuna da denk gelmesiyle, özellikle Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki otellerde tatilci akını yaşanması bekleniyor. Bayram izniyle yıllık izinlerini birleştiren çalışanlar ise tatil için daha uzak şehirlere gitmeyi tercih ediyor. Resmi iznin kaç gün olacağı henüz belli olmasa da otellerdeki tatilci trafiği, şimdiden son seviyeye ulaştı. Bu trafikten ise en karlı çıkacaklar şüphesiz ki turizmciler.

Tatilcilerin yollara döküleceği düşünülen önümüzdeki günlerde, iç pazarda büyük hareketlilik olması öngörülüyor. Çok sayıda ulaşım şirketi ise yoğunluktan dolayı seferlerini artırdı. Şu anda 4,5 gün olan resmi tatilin ekonomiyi büyük oranda ivme kazandırması beklenirken, tatilin uzatılması halinde elde edilecek gelir iki katına çıkacak. Resmi tatilin kaç gün olacağı önümüzdeki hafta içinde netliğe kavuşacak.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı