Ekolojik Yaşam Eylemleri İngiltere’yi Karıştırdı

İngiltere’de doğal yaşamın yok oluşuna tepki olarak düzenlenen protestolar ülkede karışıklığa neden oldu.
Ekolojik Yaşam Eylemleri İngiltere’yi Karıştırdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekolojik yaşamın yok olduğu gerekçesi ile İngiltere’nin başkenti Londra ve farklı 4 kentinde çevreci aktivistler tarafından protestolar düzenledi. Dünyada yaşanan doğal yaşamın yok olmasına dikkat çeken eylemciler her şehirde farklı bir sorunu ele aldılar. Giderek artan eylemci sayısı ile gösteriler ülkede büyümeye başladı.  Protestoların düzenlendiği şehirlere tekneler getiren eylemciler trafikte aksamalara neden oldu.

Eylemciler ‘Hemen Hareket’ sloganı ile yükselen deniz seviyeleri, sel baskınları, orman yangınları, dengesiz hava koşulları gibi sorunların daha da ileriye taşınmaması için İngiliz hükümetinin harekete geçmesi için çağrıda bulundular. Sözcü Alex Evan ülkeyi karıştıran eylemlerle ilgili olarak “Nisan ayında yaptığımız gösterilerde İngiliz hükümeti bu çağrılarımız karşısında sessiz kaldı, eylemlerimize destek verene kadar gösterileri tekrarlayacağız. “açıklamasında bulundu.

HÜKÜMETTEN BİYOÇEŞİTLİLİK SÖZÜ

Sözcü Evan, önceki gösterilerde eylemlere katılan sayının bine ulaştığını belirtilerek şimdiki katılımcı sayısının 3 bine ulaşarak daha büyük bir kitle ile hükümetin karşısında olduklarını aktardı. Doğal yaşamdan uzaklaşmak istemeyen göstericiler iklim koşullarının iyiye gitmesini sağlayacak ve canlı türlerinin yok olmasını engellemek adına ülkede kampanyaların başlatılması için Bristol Köprüsü üzerinde oturma eylemi yapacak. Göstericilerin bu eylemleri karşısında İngiliz Hükümeti, biyoçeşitlilik için daha fazla çalışma yürüteceklerini ve  2025 yılına kadar sera gazı üretmiş olacaklarının sözünü verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.